آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207082
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1396 10:33
تعداد بازدید : 643

مدیرعامل شرکت افرانت:

ICT تمام ارکان در توسعه پایدار را تحت الشعاع قرار می‎دهد

مدیرعامل افرانت درخصوص نفش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه پایدار گفت: با توجه به تحلیل وردبانک از رشد اقتصادی کشورهای مختلف در دهه اخیر جز سه کشور هند، آمریکا و چین که توسعه پایدار داشته اند، بقیه کشورها فارغ از جغرافیا و توسعه یافتگی، در توسعه خود پایداری و پیوستگی نداشتند.

فناوران -  فریدون قاسم زاده افزود: سرمایه‎گذاری و تمرکز این کشورها روی حوزه ICT بسیار مشهود است. در دهه‎های گذشته آمریکا روی توسعه زیرساخت‎ها، چین بر روی سخت افزار و هند روی نرم‎افزار تمرکز داشته‎اند؛ برای مثال هواووی با عدد نزدیک ده میلیارد دلار هزینه در R&D فقط سخت افزار، جزو شرکت های برتر از لحاظ هزینه در تحقیق و توسعه بوده است. هند هم بر اساس برنامه ده ساله نسکام-مکنزی توانسته مسیر خود را برای رشد در حوزه نرم افزار طی کند.
وی برای توسعه پایدار سه بعد اجتماعی، اقتصادی و محیط زیست را از اولویت هایی دانست که باید در نظر گرفته شود.قاسم زاده معتقد است برای توسعه پایدار هیچ چیز مثل ICT نیست و حتی نزدیک آن هم وجود ندارد که بتواند از عهده بهبود همزمان تمامی ارکان فوق برآید.وی با مقایسه اندازه بازار پنج شرکت نخست دنیا در سال های 2011 و 2016  گفت: امروز هیچ یک از شرکت های IT بزرگ آن سال ها در لیست پنج شرکت برتر وجود ندارد؛ چرا که شرکت های IT جدید، قبلی ها را از دور خارج کرده اند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :