آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207043
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1396 1:4
تعداد بازدید : 722

مدیرعامل شرکت شاتل:

میزان استفاده هر کاربر از پهنای باند در دولت یازدهم 5 برابر شده است

مدیرعامل گروه شرکت های شاتل با اعلام اینکه در 4 سال گذشته میزان استفاده کاربران از پهنای باند با افزایش 5 برابری نسبت به دولت گذشته همراه بوده اعلام می کند که عمدتا سیاست های توسعه ای وزارت ارتباطات عامل این رشد قابل توجه در میزان پهنای باند در کشور شده است.

فناوران - احمدرضا نخجوانی درباره افزایش کیفیت اینترنت دریافتی از شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: کیفیت اینترنتی که در اختیار کاربران خود قرار داده ایم، به طور مشخص در چند سال اخیر با بهبود قابل توجه ای همراه بوده است که این بهبود از افزایش کیفیت اینترنت کشور که از طرف زیرساخت تحویل شرکت ها داده شده، سرچشمه می گیرد.
وی با اعلام اینکه از دید این شرکت اینترنتی در چند سال گذشته دولت یازدهم در حوزه اینترنت چند کار مهم انجام داده است، افزود: ضریب دسترسی و به طور کلی کیفیت اینترنتی که شرکت های دارنده پروانه از شرکت ارتباطات زیرساخت تهیه می کنند، بهبود پیدا کرده و کمتر از هر زمان دیگر در 10 سال گذشته اینترنت دریافتی از شرکت زیرساخت با قطعی و اختلال همراه بوده است. 
به عنوان نمونه، ما در سال های گذشته این تجربه را داشتیم که ضریب دسترسی اینترنت به کمتر از 90 درصد رسیده بود یا به عبارتی در 10 درصد اوقات اینترنت کشور با اختلال مواجه بود. اما این معضل کهنه در سال های اخیر برطرف شده است. 
وی در ادامه به مشخص نبودن منشاء قطعی ها در سال های گذشته پرداخت و اظهار کرد: در سال های گذشته ما شاهد اختلالاتی در اینترنت بودیم که با پارامتر های کیفی معمول مانند ضریب دسترسی قابل اندازه گیری نبود. در مقابل این سرویس بی کیفیتی هم که دریافت می کردیم، پاسخ شفاف و دقیقی درخصوص مشکلات شبکه به شرکت ها ارایه نمی شد. در بیشتر مواقع نیز از شکایت کاربران متوجه می شدیم که برای مثال پروتکل های خاصی مانند HTTPS محدود شده است.
نخجوانی تحولات رخ داده شده در وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت دولت یازدهم را عامل اصلی کاهش اختلالات اینترنتی و افزایش نسبی کیفیت اینترنت عنوان می کند. 
این فعال اینترنتی یکی دیگر از بزرگ ترین معضلات شرکت های اینترنتی در دولت های گذشته را کمبود پهنای باند دانست و گفت: یکی از بدترین معضلاتی که در دولت گذشته با آن دست به گریبان بودیم، کمبود پهنای باند بود. تا جایی که صاحبان پروانه اینترنتی برای داشتن پهنای باند اینترنت مورد نیاز خود باید ماه ها در صف انتظار باقی می ماندند. اما با سیاست وزارت ارتباطات فعلی دیگر شرکتی نمی تواند این ادعا را مطرح کند که برای تامین اینترنت مورد نیازش دچار مشکل است یا با سهمیه بندی رو به روست. 
وی گفت: به خاطر سیاست های توسعه ای وزارت ارتباطات دولت یازدهم برای رفع محدودیت هایی قدیمی و هم چنین رشد تقاضا در بازار اینترنت، پهنای باند اختصاص یافته به هر کاربر در 4 سال گذشته نزدیک به 5 برابر شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :