آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207013
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1396 10:55
تعداد بازدید : 654

قوانین بازار سرمایه اصلاح می شود

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه اصلاح قانون بازار سرمایه و قانون تجارت در دستور کار سازمان بورس قرار گرفته است، گفت: بر اساس قانون، امکان کشف، شناسایی و پیگیری جرایم به سازمان بورس داده شده است که بر همین اساس به شکل روزانه خرید و فرو ش های افراد رصد می شود تا حرکت های شبه دستکاری به طور سریع شناسایی شود.

بازار سرمایه - شاپور محمدی با بیان اینکه در بازار سرمایه شفافیت مهم ترین اصل محسوب می شود، افزود: تخلف در سازمان بورس پیگیری می شود و افراد تا 150 میلیون و شرکت ها تا 250 میلیون تومان در صورت تخلف به صورت قطعی و لازم الاجرا جریمه می شوند. 
وی اضافه کرد: البته نقدهایی بابت قطعی و لازم الاجرا بودن و عدم تجدید نظر به عنوان نقد و اشکال به این سازو کار مطرح می شود که در لایحه اصلاح قانون بازار سرمایه رفع این اشکال مورد توجه نهاد ناظر بوده است. درباره اختلافات حرفه ای نیز هیات داوری امکان رسیدگی به اختلافات را دارد. 
سخنگوی سازمان بورس با بیان ضرورت اصلاح قانون بازار سرمایه گفت: با شناسایی خلاءها، اصلاح قانون بازار و قانون تجارت در دستور کار سازمان بورس قرار گرفته است. 
وی با بیان برخی از دلایل اصلاح قوانین بازار سرمایه اظهار داشت: پراکندگی قوانین، مشکلات تعاریف قانونی، نبود تعریف برخی مفاهیم موجود یا جدید در بازار اوراق بهادار و محدودیت اعمال حاکمیت شرکتی از جمله مواردی است که ضرورت اصلاح قوانین بازار سرمایه را پر رنگ می کند. محمدی به اهمیت سلامت و شفافیت بازار سرمایه پرداخت و اظهار داشت: کاهش ریسک، ایفای تعهدات، نقدشوندگی و منصفانه بودن معاملات، چهار وظیفه مهم نهاد ناظر بازار سرمایه (سازمان بورس اوراق بهادار) است.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :