آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207009
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1396 10:52
تعداد بازدید : 1183

دیوید فاستر

دیوید فاستر، مدیر بخش گوشی های پیکسل گوگل بود. وی از سال گذشته برای توسعه گوشی های پیکسل به گوگل پیوست، اما ظاهرا گوگل را به مقصد آمازون ترک کرده است.

کمتر از یک ماه به برگزاری مراسم Google I/O باقی مانده است و در حالی که انتظار می رود در این بازه زمانی کوتاه گوگل نیاز به برنامه ریزی بیشتری برای واحد گوشی های پیکسل خود داشته باشد، اما مدیر ارشد بخش پیکسل این گوشی را ترک کرده است.
دیوید فاستر پیش تر در کمپانی آمازون مدیر بخش تبلت های کیندل و بلندگوهای اکو بود. وی اوایل پاییز به منظور توسعه گوشی های پیکسل به گوگل عزیمت کرد، اما ظاهرا دوباره به آمازون برگشته است.
دیوید فاستر در طول مدت کوتاهی که در گوگل مشغول به کار بود، تسلط کاملی بر واحد گوشی های پیکسل داشت و تقریبا همه موارد با تایید وی انجام می شد. وی روی گوشی های پیکسل و همچنین بلندگوهای Home کار کرد. 
اگرچه هنوز دلیل استعفای وی از گوگل اعلام نشده، کارشناسان این اتفاق را نشانه خوبی برای بخش موبایل گوگل نمی دانند؛ چرا که گوگل برای تولید مستقل گوشی های هوشمندش تازه اول راه است و به مدیری همچون فاستر برای توسعه گوشی هایش نیاز دارد. البته گزارش ها حاکی است که گوگل فعلا برنامه ای برای جایگزینی فاستر ندارد.
دیوید فاستر پیش تر سابقه فعالیت در IBM، مایکروسافت و اپل را نیز داشته است. 
او از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ در اپل مشاور فنی پروژه های مختلف مثل iMac و iPod بود. از ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ برای مایکروسافت روی ویندوز فون و زون (پخش کننده Mp3) کار کرد. سال ۲۰۱۱ فاستر به آمازون پیوست و معاون بخش مهندسی سخت افزار شد و بر ساخت همه دستگاه های شرکت نظارت داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :