آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206994
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1396 10:38
تعداد بازدید : 1269

افزایش اهمیت و کارکرد روابط عمومی در امور تجاری

داوود زارعیان، معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه همه کارکنان سازمان، مسافران یک کشتی هستند، گفت: باید برای توسعه پایدار به منابع انسانی در بخش صنعت و خدمات توجه ویژه داشت، بنابراین روابط عمومی باید با اجرای برنامه های متنوع، آگاه سازی، متقاعد سازی و ارتباطات دوسویه شرایطی را فراهم کند که کارکنان نسبت به سازمان، حمیت و تعصب داشته باشند.

فناوران - معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران که  در ششمین کنفرانس روابط عمومی و صنعت در زمینه «روابط عمومی آینده نگر و توسعه صنعت» سخن می گفت، با بیان اینکه روابط عمومی ها باید توانایی تقویت حس تعلق سازمانی کارکنان را داشته باشند، گفت: برنامه تحولی در سازمان موفق خواهد بود که کارکنان را در متن برنامه ها قرار داده و همراهی و همدلی همه کارکنان را در برنامه تحول داشته باشد.
وی با بیان ضرورت کلیشه سازی و مرجع سازی ذهنی توسط روابط عمومی ها گفت: روابط عمومی باید برای محصولات سازمان، عنوان خوب انتخاب کند تا برند مناسب ایجاد شود، سپس با تبلیغات صحیح، برند را زنده و پایدار نگاه دارند.
زارعیان با بیان لزوم اطلاع رسانی به مشتریان آگاه افزود: در دنیای امروز وفاداری مشتریان تا زمانی ماندگار است که اصول تبلیغات و نوآوری رعایت شود. زیرا اکنون فضایی ایجاد شده است که هیچ برندی، خود به خود ماندگار نخواهد شد و شبکه های اجتماعی نیز برندها را تهدید می کنند.
وی با بیان اینکه پیام تولیدی روابط عمومی باید ویژگی خاص داشته باشد، گفت: نحوه انتقال پیام نیز در تاثیرگذاری آن مهم است و همچنین اینکه از چه ابزاری استفاده می کنیم.
زارعیان ادامه داد: اهمیت معماری پیام در روابط عمومی بسیار مهم است، یعنی پیام را باید به گونه ای طراحی کنیم که بیشترین تاثیر را بر مخاطب داشته باشد. بر همین اساس روابط عمومی ها باید با پیام های تاثیرگذار، مشتریان وفادار سازمان را حفظ کنند و موجب افزایش چسبندگی مشتریان سازمان شوند.
وی با بیان اینکه معرفی محصولات و خدمات جدید یک الزام است، گفت: بنابراین باید روابط عمومی هوشیار بوده و از فرصت ها درست استفاده کند و کالاها و خدمات تولیدی در زمان مناسب به فروش برسد و انبارداری حذف شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :