آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206991
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1396 10:36
تعداد بازدید : 1190

اپلیکیشن نقشه ترافیک تهران ارتقا یافت

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران گفت: با توجه به حجم زیاد استفاده شهروندان از نقشه ترافیک تهران و به منظور هدایت بهتر و کارآمدتر کاربران، این نقشه ارتقا یافت.

مهر - ایلوش وزیری با بیان اینکه در مراحل ابتدایی راه اندازی نقشه ترافیک بسیاری از کاربران نقشه تلاش کرده بودند تا به صورت توصیفی محل دقیق موقعیت های پیشنهادی را به ما منتقل کنند و همچنین نکته دیگر این بود که بیشتر موقعیت های پیشنهاد شده از سوی شهروندان، اماکن عمومی مانند جایگاه سوخت بود، گفت: برای افزایش مشارکت شهروندان، این امکان به کاربران داده شد تا بتوانند در روزآوری مکان ها و همچنین اصلاح و روزآوری نقشه شبکه معابر مشارکت داشته باشند. هدف این بخش از سیستم، بهره گیری از توان جمعی کاربران در به روز نگهداشتن اطلاعات لایه های مکانی مختلف است. یکی از جنبه های بازی سازی در این فرایند، اعطای افتخارات و نشان ها به کاربران بر اساس میزان فعالیت آن هاست که در پروفایل هر کاربر نمایش داده می شود.
وی ادامه داد: از دیگر تغییرات و کارکردهای جدید نقشه که برای کاربران اهمیت دارد، می توان به انجام جست وجوی سریع، امکان راهبری کاربر در طول مسیر پیشنهادی، امکان نمایش نقشه در نمای سه بعدی، طراحی و پیاده سازی مجدد رابط کاربری مسیریابی در نسخه آندرویید، مشاهده تصاویر شهرنما (پانوراما) و طراحی منوی کشویی جدید حمل و نقل همگانی که به ارایه اطلاعات جزیی از خطوط اتوبوس و مترو می پردازد، پرداخت.
وزیری گفت: به منظور افزایش کارایی و بهبود تجربه کاربری شهروندان در مرور نقشه، نسخه iOS نقشه نیز مورد بازنگری قرار گرفت و تغییرات بسیاری در این نسخه نیز اعمال شد.
مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران در ادامه افزود: در این ارتقا، قابلیت «دید چشم پرنده» توسعه یافت و با استفاده از این قابلیت، کاربران به سادگی می توانند نقشه شهر را از نمای دلخواه مشاهده و مرور کنند. نقشه 5/2 بعدی یا شبه سه بعدی این قابلیت را به کاربران می دهد تا نقشه را در نمایی پرسپکتیو و دارای عمق مشاهده کنند و علاوه بر این ها، رابط کاربری نسخه iOS در بخش های مختلف از جمله نحوه نمایش ترافیک معابر روی نقشه به صورت واضح تر و مجزا، بهبود نمایش منوی لایه ها و قرارگیری در دسته ها، اضافه شدن امکان جست وجو در لایه ها با جست وجوی نام های دیگر لایه نیز بازنگری شد و ارتقا یافت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :