آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206990
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1396 10:34
تعداد بازدید : 1438

رونمایی از سامانه مراقبت اجتماعی از دانش آموزان

با تکمیل طراحی و پیاده سازی سامانه نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان (نماد) در ۶ استان کشور، از نرم افزار این سامانه با سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد ریالی بنیاد برکت رونمایی شد.

بنیاد برکت - دومین نشست شورای عالی سند نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان (نماد) در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد. 
نوروزی، مدیر عامل بنیاد برکت در این نشست با بیان اینکه طراحی و پیاده سازی سامانه نماد با مشارکت برکت تل، یکی از شرکت های زیرمجموعه بنیاد برکت صورت گرفته است، گفت : این بنیاد به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان امام با سرمایه گذاری مبلغ  ۱۵ میلیارد ریالی طرح نرم افزاری این سامانه را آغاز کرده است.
وی افزود: یک مرکز فرمان یا دیتا سنتر برای این موضوع طراحی شده است تا از سامانه پشتیبانی کند.
مدیرعامل بنیاد برکت با بیان بسته های خدماتی و آموزشی که در سامانه تعبیه شده است، گفت: این بسته ها تحت عنوان آموزش های ارتقایی برای والدین روی سامانه بارگذاری شده است.
نوروزی با بیان اینکه در ٧٢ مدرسه طرح به صورت آزمایشی اجرایی شده است، گفت: اطلاعات ١٨ هزار دانش آموز در این سامانه وارد شده است و برای تمام مدارسِ این طرح، امکانات سخت افزاری خریداری و برای ١٠ مدرسه امکان مشاوره از راه دور فراهم شد. علاوه بر این، امکان معاینه و سنجش سلامت دانش آموزان با تجهیزات پیشرفته هم فراهم شد. 
در این جلسه همچنین وزیر آموزش و پرورش گفت: هرچند کار گروهی، آن هم با مشارکت بیش از ۱۰ وزارتخانه، سازمان یا دستگاه های دولتی، سخت به نظر می رسد اما طبق گزارش های رسیده، گام های موثری توسط اعضای نماد در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی برداشته شده است. دانش آشتیانی بیان داشت: اگر بخواهیم کشور در مسیر توسعه گام بردارد، باید در آموزش وپرورش سرمایه گذاری کنیم و این سرمایه گذاری نیز باید بیشتر در دوران ابتدایی و قبل از آن صورت گیرد زیرا میزان تاثیرپذیری افراد از آموزش های ارایه شده در سنین پایین، بیشتر است.
وی افزود: ارتباط نسل قدیم با نسل جدید بسیار مشکل است، زیرا دنیای جوانان امروزی با والدین شان متفاوت است؛ بنابراین خانواده ها نیز نیازمند فراگیری مهارت های زندگی هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :