آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206986
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1396 10:28
تعداد بازدید : 592

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران اعلام کرد:

آزمون احراز صلاحیت مشاوران 16 تیرماه الکترونیکی برگزار می شود

عضو شورای مرکزی و رییس کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان گفت: نهمین آزمون احراز صلاحیت مشاوران فناوری اطلاعات سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور 16 تیرماه سال جاری به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

فناوران- سهیل عباسی افزود: از جمله مزیت های برگزاری آزمون احراز صلاحیت مشاوران به صورت الکترونیکی علاوه بر سرعت بخشیدن به فرآیند اعلام نتایج می‎تواند به کاهش غیبت ها از آزمون منجر شود.
عباسی گفت: در سال های گذشته در استان هایی که تعداد متقاضیان به نصاب لازم نمی رسید، متقاضیان برای آزمون باید به استان هم جوار منتقل می شدند و در برخی موارد به دلیل فاصله و دوری مسیر شاهد غیبت متقاضیان در زمان برگزاری آزمون بودیم که این مساله با درخواست اعضای صنف از طریق الکترونیکی شدن آزمون مشاوران کاملا رفع می شود.
او درخصوص زیرساخت های برگزاری آزمون الکترونیکی مشاوران، گفت: تمامی استان ها به اینترنت پرسرعت و همین طور محلی برای برگزاری آزمون دسترسی دارند. اکنون در حال بررسی امکانات نظام های استانی هستیم که آیا قادر به تامین حداقل امکانات لازم برای برگزاری آزمون الکترونیکی هستند. شورای مرکزی نیز کمک می کند تا نظام های استانی بتوانند زیرساخت های لازم را مهیا سازند.
عباسی با بیان لزوم انتخاب نرم افزار برگزاری آزمون مشاوران به صورت الکترونیکی افزود: کمیته ای توسط کمیسیون مشاوران سازمان تشکیل شده است تا در دو هفته نرم افزارهای موجود را بررسی کنند و درنهایت نظر کارشناسی خود را درخصوص نرم افزار برگزاری آزمون، مطابق با نیازهای برگزاری آزمونی در سطح آزمون مشاوران اعلام کنند.
او گفت: 20 درصد منابع آزمون مشاوران به روزرسانی خواهد شد و در آینده نزدیک فهرست منابع به اطلاع عموم رسانده می شود.
این عضو شورای مرکزی به روزرسانی رشته های آزمون مشاوران را ضروری دانست و گفت: درحال حاضر رشته های موجود، با بازار ICT ما تفاوت دارد و دیگر جوابگو نیست. پس از بررسی الگوهای استاندارد جهانی، سرانجام به این نتیجه رسیدیم که رشته های موجود را به هفت رشته افزایش دهیم اما ازآنجایی که باید این رشته ها در شورای عالی انفورماتیک تایید شود، در وضعیت فعلی منحل شده و همچنان وظایف اجرایی آن هم به جایی سپرده نشده است. باید منتظر نهاد جایگزین شورای عالی انفورماتیک بمانیم.
عباسی با یادآوری اینکه ارتقای مشاوران فناوری اطلاعات رتبه سه به رتبه دو را هم در برنامه داریم، گفت: تا زمان مشخص شدن نهاد جایگزین شورای عالی انفورماتیک، رشته های مشاوران رتبه سه را مانند گذشته بدون تغییر می گذاریم و هنگام ارتقای مشاوران سه به دو، رشته های تخصصی را اضافه خواهیم کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :