آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206984
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1396 10:26
تعداد بازدید : 1356

با تحقق سرویس «استحقاق بیمه درمان»

اجرای پایلوت GSB به اتمام رسید

با عملیاتی شدن سرویس «استحقاق بیمه درمان» تعداد سرویس های موجود در مرکز ملی تبادل اطلاعات (GSB) به 106 سرویس رسید و عملا اجرای پایلوت این مرکز به پایان رسید.

فناوران - رضا باقری اصل، معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران در این باره گفت: «استحقاق بیمه درمان» نخستین سرویس در راستای تفاهم نامه امضا شده میان وزرای ارتباطات، رفاه و بهداشت محسوب می شود.
وی افزود: به واسطه این سرویس امکان استعلام برای مراکز درمانی در خصوص بیمه های مورد استفاده بیمار به مراکز فراهم خواهد شد و از طریق آن حذف دفترچه های فیزیکی آغاز می شود.
وی ادامه داد: نبود این سرویس موجب بروز برخی اشتباهات و سوءاستفاده هایی در این حوزه می شد که باعث خسارت به بیمار و مراکز درمانی شده که از محل صرفه جویی این خسارات می توان امکان ساخت چندین بیمارستان را فراهم کرد.
معاون دولت الکترونیکی گفت: این امکان با تلاش سه ماهه میان دو بیمه اصلی یعنی بیمه سلامت ایرانیان و بیمه تامین اجتماعی، وزارت بهداشت و سازمان فناوری اطلاعات ایران فراهم شده و در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت.
وی ادامه داد: به واسطه این سرویس، مراکز درمانی با یک استعلام و دریافت اطلاعات تجمیع شده از بیمه های مختلف در قالب یک جدول، امکان بررسی بیمه های مورد استفاده بیماران را خواهند داشت تا بر اساس آن بهترین سرویس را به مراجعه کنندگان ارایه کنند.
باقری اصل با بیان اینکه در حال حاضر مذاکره با سایر بیمه ها برای افزوده شدن به این سامانه در حال اجراست، گفت: هم اکنون زیرساخت های فنی مورد نیاز برای اضافه شدن تمامی بیمه ها و حتی بیمه های تکمیلی درمان نیز به این مجموعه فراهم شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :