آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206978
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1396 10:18
تعداد بازدید : 1456

درخواست وزیر ارتباطات از معاونانش:

کاهش تعرفه ها برای مردم قابل درک باشد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صادرات به عنوان یک موضوع جدی در کنار تولید پرداخت و گفت: اگر محصولی با نیت صادرات تولید شود در عین حالی که صادر می شود، بازار خوبی را نیز در داخل به دست می آورد.

وزارت ارتباطات - محمود واعظی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در محل این وزارتخانه برگزار شد، با بیان شعار امسال در حوزه تولید و اشتغال افزود: تمام مدیران وزارت ارتباطات باید بحث تولید و اشتغال را به صورت جدی و با اعتقاد کامل در سال جاری دنبال کنند.
وی  ضمن بیان اولویت اشتغال در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: فارغ التحصیلان رشته های حوزه IT حدود 16 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه ها هستند که رقم بالایی است و باید کاری در این حوزه انجام شود که برای کل جامعه تاثیر گذار باشد.
 وزیر ارتباطات به اهمیت حوزه تولید پرداخت و گفت: تولید در وزارت صنعت یا کشاورزی معنی متفاوتی با تولید در وزارت ارتباطات دارد. در این حوزه به جای ایجاد اشتغالی که فقط جنبه ظاهری دارد و خیلی در GDP کشور نقش ندارد، باید به دنبال ایجاد اشتغالی باشیم که به محصول تبدیل شود که این محصول می تواند نرم افزاری یا تولید محتوا باشد.
واعظی افزود: در این حوزه هم باید طوری سرمایه گذاری شود که زمانی که عنوان می شود اشتغال، در کنار آن تولید نیز مطرح شود.
وزیر ارتباطات به صادرات به عنوان یک موضوع جدی در این حوزه پرداخت و گفت: اگر محصول با نیت صادرات تولید شود در عین حال که صادر می شود، بازار خوبی را در داخل به دست می آورد.
وی ادامه داد: زمانی که محصولی از کشور خارج می شود، هم کیفیت آن محصول افزایش یافته و هم درآمد ارزی به دست می آید و در کنار آن شیوه ثروت آفرینی را نیز فرا می گیریم که  باعث بزرگ شدن تجارت هم می شود.
واعظی به برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 96 پرداخت و افزود: این جلسات فقط با موضوع  شعار امسال در حوزه اشتغال و تولید برگزار می شود؛ اما تمام برنامه های این وزارتخانه تنها چند پروژه اقتصاد مقاومتی نیست و باید تمام برنامه های مصوب شده برای سال 96 و باقیمانده سال 95 با رویکرد توسعه ای پیگیری شده و اجرا شود.
وزیر ارتباطات درباره کاهش قیمت تعرفه ها نیز گفت: کاهش قیمت تعرفه ها باید به صورتی باشد که برای مردم قابل درک بوده و بتوانند از تمام خدمات در این حوزه با تعرفه کمتر استفاده کنند.
براساس این گزارش، مدیران سازمان ها و شرکت های وابسته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه معاونان این وزارتخانه، نیز گزارشی در زمینه اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی ارایه کردند و همچنین برنامه های آینده خود را در این حوزه پیشنهاد دادند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :