آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206917
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1396 11:56
تعداد بازدید : 805

مبادلات 5/2 میلیارد یورویی بانک ایران و اروپا

مدیرعامل سابق بانک تجاری ایران و اروپا با بیان اینکه 5/2 میلیارد یورو بعد از اتصال به سوییفت مبادلات در این بانک انجام شد، گفت: ۱۰۰ میلیارد یورو دریافت و پرداخت در بانک ایران و اروپا بوده است.

ایبِنا - سیاوش نقشینه با بیان اینکه بانکداری بین المللی همیشه در بلوک غرب و اروپا پیشرفت کرده است، تصریح کرد: قبل از تحریم اگر در نقطه ۱۰۰ بودیم، بعد از تحریم به صفر رسیدیم. البته بعد از برجام با آهنگ خیلی ملایم حرکت رو به بالا شروع شد. 
مدیرعامل سابق بانک تجاری ایران و اروپا ضمن بیان اینکه 5/2 میلیارد یورو بعد از اتصال به سوییفت مبادلات در این بانک انجام شد، افزود: ۱۰۰ میلیارد یورو دریافت و پرداخت در بانک ایران و اروپا بوده است، هر چند هنوز بانک های بین المللی آمادگی همکاری نزدیک با ما را ندارند. 
وی با بیان اینکه بانکداری در دالان سیاست است، گفت: عدم شفافیت بانک های ایرانی، ریسک کشور و قطع ارتباط اصولی با دنیای غرب در یک دوره طولانی از مشکلات فنی قطعی ارتباط بانک های ایرانی و خارجی است. نقشینه ادامه داد: خارجی ها ما را در طبقه ۷ قرار داده بودند، برجام ما را به طبقه ۶ برد. این فعال بانکی ضمن بیان اینکه باید امکانات بالقوه را به بالفعل تبدیل کرد، افزود: واحدهای بانکی بالای ۲ میلیارد سرمایه دارند، می توانیم ۲ میلیارد اعتبار مدت دار یک ساله و دو ساله وارد بازار کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :