آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206915
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1396 11:53
تعداد بازدید : 637

«حداقل سرمایه بانک ها» به زودی اصلاح می شود

علی دیواندری، رییس پژوهشکده پولی و بانکی با بیان طرح جدید بانک مرکزی برای افزایش سرمایه بانک ها گفت: بانک مرکزی برنامه ویژه ای برای اصلاح حداقل سرمایه بانک ها در نظر گرفته که به زودی ابلاغ می شود.

مهر - علی دیواندری گفت: این موضوع چیزی نیست جز اینکه تسلط بانک مرکزی بر منابع ارزی بیشتر شده و دیوارهای تحریم نیز ترک خورده و شکسته است؛ منابعی که از بانک ها در خارج از کشور بلوکه شده بود یا نانوشته بود، آزاد شده است. 
دیواندری، تمامی این مسایل را از جمله عوامل تأثیرگذار بر افزایش قدرت پیش بینی اقتصاد ایران دانست و گفت: یکی از موانع جذب سرمایه گذاری مستقیم و غیرمستقیم، بی ثباتی در قدرت پیش بینی اقتصاد بود و در حال حاضر در حال ورود به یک دوره ثبات هستیم و طبیعتاً انتظار داریم که امکان سرمایه گذاری خارجی برای ما فراهم شود. 
این مقام مسوول نظام بانکی کشور افزود: سابقه ۷۰-۸۰ ساله بانک های اروپایی با بانک های ایرانی را بررسی کنید، یک مورد پیدا نمی کنید که یک بانک ایرانی پول بانکی خارجی را هم نداده باشد، حتی اختلافات حقوقی آنها هم به یک درصد نمی رسد. دیواندری با بیان اینکه با تصمیم نهادهای ذیربط بنا شد در بانک های دولتی ۲۲ میلیارد تومان افزایش سرمایه داشته باشیم، گفت: باتوجه به اصلاح قانون بودجه سال قبل، ۴۵ هزار میلیارد تومان مصوب شد که ۲۲ هزار میلیارد تومان از این مبلغ برای افزایش سرمایه بانک های دولتی صرف خواهد شد؛ ضمن آنکه بانک های خصوصی هم برای خود برنامه دارند. 
رییس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی در ادامه از طرح جدید بانک مرکزی برای سرمایه بانک ها خبر داد و گفت: بانک مرکزی برنامه ویژه ای برای اصلاح حداقل سرمایه بانک ها در نظر گرفته که به زودی ابلاغ می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :