آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206906
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1396 11:30
تعداد بازدید : 1427

آشنایی با اپلیکیشنی که به سرعت محبوب شد

فیس اپ چگونه کار می کند؟

مدتی است اپلیکیشن جالبی به نام «فیس اپ» (FaceApp) بیشتر کاربران گوشی های هوشمند حتی چهره های معروف را درگیر خود کرده است؛ حال سوالی که ایجاد می شود این است که کارکرد این برنامه چگونه است و فیس اپ با چه مکانیزمی ما را پیر، جوان، زن یا مرد می کند؟

ایسنا - بر اساس گزارش تک کرانچ، این برنامه می تواند با ایجاد تغییرات ظاهری در چهره، سن، جنسیت و ویژگی های ظاهری موجود در چهره را با توجه به انتخاب کاربر تغییر دهد.
ایده تولید برنامه هایی که چهره را تغییر می هند جدید نیست اما نزدیک بودن نمونه های فیس اپ به واقعیت و طبیعی بودن چهره های تغییر یافته از مهم ترین ویژگی های این اپلیکیشن است.این برنامه تحت نظر گروهی از برنامه نویسان روسی در سن پترزبورگ تولید شده است.
در این برنامه از الگوریتم های یادگیرنده هوش مصنوعی بر مبنای شبکه های عصبی استفاده شده است.
یاروسلاو گونچاروف رییس تیم برنامه نویسان این برنامه می گوید: ما از فناوری جدیدی بر مبنای شبکه های عصبی استفاده کردیم که می تواند تغییراتی واقعی و طبیعی در صورت افراد ایجاد کند.
وی افزود: تفاوت اصلی ما با دیگر برنامه ها واقعی بودن تصاویر تغییریافته است. برنامه های دیگر با فیلترگذاری روی تصاویر صرفا در پی ایجاد تغییرات خنده دار روی چهره هستند، اما فیس اپ با اسکن اجزای مختلف صورت می تواند حالت آنها را در وضعیت های مختلف شبیه سازی کند.
گونچاروف خاطرنشان کرد: تا جایی که من اطلاع دارم هیچ طرح، تحقیق یا مقاله ای که بتواند تغییرات روی تصاویر را با کیفیت فیس اپ تولید کند، منتشر نشده است.
گونچاروف گفت: برنامه با توجه به انتخاب کاربر اجزای صورت را با استفاده از اندازه گیری های مختلف و الگوریتم های موجود تغییر می دهد ولی این موضوع به همین سادگی اتفاق نمی افتد.
برای اضافه کردن یک خنده ساده به چهره کارهای زیادی باید انجام بگیرد. لبخند صرفا در لب تغییر حالت ایجاد نمی کند؛ بلکه حالت چشم ها، ابروها، گونه ها و حتی پیشانی باید مورد توجه قرار بگیرد و فناوری هوش مصنوعی موجود در برنامه سعی می کند مناسب ترین انتخاب را برای هر حالت انجام دهد.
ثابت نگه داشتن نسبت اجزای صورت با توجه به تغییرات اعمال شده مهم ترین بخش تغییر چهره محسوب می شود که فیس اپ به خوبی توانسته از پس آن بربیاید و این موضوع در باورپذیر بودن چهره تغییر یافته کاملا مشهود است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :