fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 206891
  تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1396 11:7
  تعداد بازدید : 1045

  با 51 میلیارد تومان کلاهبرداری

  باند بزرگ سارقان اینترنتی در زنجان منهدم شد

  سرهنگ علی آزادی فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: کارشناسان پلیس فتای زنجان طی رصد و گشت زنی های مستمر در فضای مجازی موفق به شناسایی و دستگیری اعضای یک باند 13 نفره جرایم اینترنتی شدند.

  میزان - فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: اعضای این باند از طریق ایجاد درگاه بانکی، سایت های غیر مجاز و شرط بندی، مرتکب جرایم اینترنتی شده و توانسته بودند در مدت زمان کوتاه مبالغ هنگفتی را به صورت غیر قانونی و مجرمانه کسب کنند.
  آزادی با اعلام اینکه متهمان دستگیر شده به طور متوسط بین 25 تا 30 سال سن دارند، گفت: از اعضای  دستگیر شده 510 میلیارد ریال وجه نقد توقیف شد.
  فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه متهمان دستگیرشده با پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند، گفت: امروزه شاهد افزایش روز به روز قربانیان جرایم اینترنتی هستیم و افراد زیادی دارایی خود را از این طریق از دست می دهند. این مقام مسوول با بیان اینکه پلیس فتا جرایم را در فضای مجازی رصد و برخورد می کند، گفت: تمامی اهداف و اقدامات پلیس فتا فراهم کردن بستر مناسب و ایجاد امنیت در فضای مجازی است.
  وی با بیان اینکه حساب این متهمان مسدود شده و اموال شان توقیف و مابقی هم حسابرسی می شود، افزود: بیش از ۱۲۳ قطعه کارت بانکی که فعالیت های مجرمانه را به وسیله آنها انجام می دادند، از این افراد کشف شده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :