آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206809
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1396 11:24
تعداد بازدید : 1425

هکر مهمان برنامه «ماه عسل» برای مجازاتش تخفیف گرفت

هکر معروفی که سال گذشته به عنوان مهمان در برنامه «ماه عسل» حاضر شده بود، هم اکنون در زندان به سر می برد.

فارس- سال گذشته بود که احسان علیخانی در برنامه ماه عسل میزبان یک «هکر» جوان شد که به خاطر جرایم مجازی اش محکوم به هشت سال حبس شده بود.
شایان 20 ساله در برنامه ماه عسل در جمله ای جالب درباره اشتباهاتی که کرده گفته بود که نیوتن زیر درخت خوابید و با کنجکاوی برای افتادن یک سیب، جهان را تغییر داد، بعضی ها به خاطر کنجکاوی مواد مصرف می کنند. من هم تنها در ابتدای کار کنجکاوی داشتم و اشتباهاتم از همین کنجکاوی ها آغاز شد.
پس از پخش این برنامه، کاربران اینترنتی در فضای مجازی با تشکیل کمپین های متعدد و درخواست های بسیار از پلیس فتا خواستند تا عفو یا تخفیفی در پرونده این جوان صورت بگیرد تا او 8 سال برای سپری کردن محکومیتش در جوانی به زندان نرود.
در همین راستا سرهنگ علی خلیلی، معاون اجتماعی پلیس فتا ساعاتی بعد از پخش برنامه ماه عسل درباره  شایان گفت: در همان دقایق ابتدایی ما شاهد 25 هزار کامنتی بودیم که به همین درخواست پرداخته بودند. بالاخره موضوعی در این میان مطرح است که شایان جزو جوانانی است که استعدادهای خیلی خوبی دارد. او بدون اینکه تحصیلات عالیه داشته باشد و با یک مدرک دیپلم توانسته این کارها را بکند و می شود از او و استعدادهایش به شکل دیگری استفاده کرد.
وی افزود: به نظر من او می تواند به پلیس کمک کند و در این زمینه نقش موثری در جامعه داشته باشد.
معاون اجتماعی پلیس فتا در پایان این نوید را به همه مخاطبان «ماه عسل» داد که در اسرع وقت با سردار جلسه ای برگزار و درباره این مساله صحبت شود تا تصمیم امیدوارکننده ای در رابطه با شایان گرفته شود.
ظاهرا با درخواست عفو و تخفیف مجازات شایان از سوی کاربران فضای مجازی موافقت شده است؛ چر اکه شایان به دلیل کلاهبرداری به تحمل یک سال حبس و پرداخت 20 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده و هم اکنون برای تحمل کیفر یک ساله اش در زندان به سر می برد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :