آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206791
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1396 10:40
تعداد بازدید : 526

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی:

دانش‎بنیان ها مستندات صادرات بدهند وام کم بهره بگیرند

بر اساس گزارش معاونت علمی ریاست جمهوری، فروش شرکت های دانش بنیان در سال گذشته به ۲۰ هزار میلیارد تومان رسید، اما کاملا بدیهی است، تنها فروش شرکت های دانش بنیان کافی نیست و لازم است برای ایجاد فضای رقابتی بین کشورها، صادرات وجود داشته باشد. برای انجام این کار هم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقداماتی از جمله تسهیلات گمرکی، معافیت گمرکی، برگزاری دوره های توانمند سازی شرکت های دانش بنیان برای صادرات و ایجاد خط اعتباری برای شرکت ها را به مرحله اجرایی در آورده است.

فناوران - در همین راستا و با توجه به اهمیت صادرات محصولات دانش بنیان، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز اعلام کرده است که شرکت های دانش بنیان می توانند با ارایه مستندات صادرات وام کم بهره بگیرند.
بهزاد سلطانی در این رابطه گفت: برای تشویق هر چه بیشتر شرکت‎های دانش بنیان به صادرات، تسهیلات با کاهش دو درصدی (از ۱۱ به ۹ درصد) در اختیارشان قرار می دهیم.
وی در خصوص اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان برای صادرات هر چه بیشتر گفت: برخی از شرکت ها ابتدا محصولات خود را صادر کرده و سپس به صندوق نوآوری و شکوفایی مراجعه می کنند تا وام برای صادرات دریافت کنند.
سلطانی اضافه کرد: در این صورت شرکت های دانش بنیان می توانند مستندات خود را به صندوق نوآوری و شکوفایی بیاورند تا بتوانند برابر با رقم صادراتی خود با یک درصد سود از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی بهره مند شوند؛ این وام برای تولید و صادرات مجدد آن شرکت محسوب می شود.
وی با بیان اینکه عمده تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی پس از صادرات است، ادامه داد: اما برای پیش از صادرات هم تسهیلاتی به شرکت های دانش بنیان ارایه می دهیم. شرکت ها در این صورت می توانند پس از عقد قرارداد با طرف خارجی برای دریافت تسهیلات به صندوق نوآوری و شکوفایی مراجعه کنند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در واقع می توانیم برابر با میزانی که شرکت دانش بنیان با طرف خارجی قرار داد منعقد کرده است، وام به تصویب برسانیم.
سلطانی ادامه داد: در همین راستا، شرکت دانش بنیان با وام اخذ شده از صندوق نوآوری و شکوفایی به تولید و صادرات می پردازد و پس از مدت زمانی که مشخص می شود، باید بازپرداخت وام را آغاز کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :