آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206702
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1396 8:26
تعداد بازدید : 1212

وزیر ارشاد آمار داد:

کانال های تلگرامی احراز صلاحیت شده به 8 هزار رسید

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تاکنون ٨ هزار کانال بالای ٥ هزار عضو در سیستم مرکز فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشخصات خود را ثبت کرده اند.

مهر- سیدرضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: چند کانال درخواست مجوز کرده اند و مجوز برای آنها صادر شده است. بر اساس مصوبه شورای عالی مجازی که به ریاست رییس جمهور و سران سه قوه تشکیل شد، مقرر شد ساماندهی و صیانت از فضای مجازی انجام شود.
وی ادامه داد: این صیانت و ساماندهی با دو هدف اساسی در فضای مجازی همراه است. یکی دسترسی آزاد همگان به فضای مجازی به عنوان یک فرصت و دیگر صیانت از فضای مجازی و پالایش از اموری که با شئونات اخلاقی و دینی جامعه مغایرت دارد.
صالحی امیری ادامه داد: در این باره شورای عالی فضای مجازی تصویب کرد که ما کانال های بالای ٥ هزار عضو را ثبت کنیم. همانطورکه پیش از این نیز همه سایت ها و خبرگزاری ها برای هرگونه فعالیت، مجوز لازم را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می گرفتند.
وزیر فرهنگ ادامه داد: ما معتقدیم از طریق ثبت یعنی شناسنامه دار شدن همه شبکه ها، هر نوع فعالیت در شبکه اجتماعی از نظر این وزارتخانه مشروط به اینکه مغایر با قانون و شئونات اخلاقی و فرهنگی جامعه نباشد، مجاز شمرده می شود.
وی گفت: هدف از ثبت کانال ها این است که وقتی یک فرد در شبکه اجتماعی فعالیت می کند، کاملا شناسنامه دار باشد تا اگر فردی قصد شکایت داشت و یا به فردی اهانت شد یا به حریم خصوصی افراد ورود پیدا کردند، امکان شناسایی و پیگیری حقوقی برای تمامی افراد در جامعه وجود داشته باشد.
صالحی امیری دفاع از حریم خصوصی جامعه و دفاع از حقوق مردم را از اهداف ثبت شبکه های مجازی و کانال ها عنوان کرد و ادامه داد: در همه دنیا این موضوع معمول است و صرفا مربوط به ایران نیست؛ برای مثال در آلمان نیز آژانس نظارت بر فضای مجازی وجود دارد و یک امر طبیعی و قانونی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :