آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206656
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1396 10:24
تعداد بازدید : 1117

هيات دولت گزارش عملكرد دولت الكترونيكي را بررسي كرد

هیأت دولت در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حسن روحانی رییس جمهور، گزارش عملکرد و برنامه های توسعه دولت الکترونیکی را که توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیرخانه شورای فناوری اطلاعات ارائه شده بود، بررسی کرد.

وزارت ارتباطات- براساس این گزارش که با تمرکز بر قابلیت های کاربری فناوری اطلاعات در شفاف سازی، دسترسی آزاد به اطلاعات، مقابله با فساد و جعل و توسعه خدمات الکترونیکی ارایه شد، کلیه زیرساخت های توسعه دولت الکترونیکی شامل مرکز ملی تبادل اطلاعات، معماری اطلاعات دولت، مراکز داده دولت، توسعه شبکه دسترسی دستگاه های اجرایی و زیرساخت دولت همراه در دولت یازدهم ایجاد و راه اندازی شده است. همچنین برای اولین بار شناسنامه خدمات دولت تهیه شده و برنامه الکترونیکی شدن آن نیز انجام شده است.
 از سویی دیگر، برای هر شهروند ایرانی یک کارپوشه الکترونیکی فراهم شده تا تمامی اطلاعات و اسناد مورد نیاز خود از دولت را از این مسیر دریافت دارند. در این میان، به زودی خدمات دولت از مسیر زیرساخت های یکپارچه فراهم شده که  شامل درگاه دولت هوشمند، سامانه دولت همراه، کارپوشه ملی ایرانیان و دسترسی آزاد به اطلاعات است که در دسترس مردم قرار می گیرد.
همچنین در این جلسه مقرر شد دستگاه های اجرایی با جدیت موضوع الکترونیکی  کردن خدمات را دنبال کنند و در چارچوب زیرساخت های فراهم شده، خدمات خود را جهت ارایه به مردم، متصل و قابل دسترس کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :