آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206649
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1396 10:4
تعداد بازدید : 750

در هجدهمین نشست شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور:

اعضای کمیته اجرایی الکامپ 23 انتخاب شدند

هجدمین شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور فروردین ماه با حضور اعضای شورا و با پنج مصوبه برگزار شد.

فناوران- در ابتدای نشست رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به ارایه گزارشی از عملکرد یک ماه گذشته خود پرداخت و گفت: پس از تعطیلات سال نو، جلسه ای با عطاالله خان کرمی مشاور نهاد ریاست جمهوری و رییس مرکز حراست نهاد ریاست جمهوری داشتیم. همکاری با نهاد، پیگیری انحلال شوراها و واگذاری مسوولیت‎های اجرایی شورای عالی انفورماتیک و رتبه‎بندی شرکت‎ها، الزام عضویت شرکت‎های فناوری اطلاعات و ارتباطات در سازمان، بررسی مشکلات مالی صنف محور گفت وگوهای این نشست بود که با قول مساعد ایشان امید به حل مسایل مطرح شده وجود دارد.
سعادت در ادامه در مورد جمع‎آوری آمارهای صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال گذشته گفت: سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران یک سال اظهارنامه مالیاتی شرکت‎های عضو خود را جمع‎آوری کرده و طی آن موفق به استخراج آمارهای مفیدی شدیم که با احتساب اینکه شرکت‎های استان تهران 70 درصد بازار کل کشور را در دست دارند این آمارها را به کل اقتصاد صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور تعمیم داده شد.
وی افزود: به این ترتیب، در کل کشور 213 هزار نفر به طور مستقیم با صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به کار هستند. طبق آمار اظهارنامه مالیاتی شرکت های عضو در سال گذشته 62 هزار میلیارد تومان در حوزه ICT فروش داشتیم که از این آمار 25 هزار میلیارد به اپراتورهای موبایل اختصاص دارد. همین‎طور مشخص شد، سود شرکت‎های فاوا پس از کسر مالیات‎ها، 12 درصد است.
 افتتاح مرکز مدیریت راهبردی افتا در استان اصفهان
سپس محمد اطرج خزانه دار سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور از حضور ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در استان اصفهان و افتتاح مرکز مدیریت راهبردی افتا گزارشی ارایه کرد.
اطرج با بیان اینکه اجرای قانون کپی رایت به عنوان یکی  از مطالبات اساسی صنف اعلام شد و گفت: ایشان با تایید این نکته، اجرای قانون کپی رایت را راهکار توسعه صنعت فاوا در کشور دانست.در ادامه خزانه دار سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، با یادآوری اینکه لایحه مالیات ارزش افزوده آخر سال توسط دولت به مجلس ارسال شده است، گفت: در سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان در حال بررسی این لایحه هستیم تا موارد احتمالی را از طریق نماینده های مجلس پیگیری کنیم. 

 ضرورت نقش نظارتی سازمان در طرح تکاپو
در ادامه نشست حمیدرضا قمی عضو شورای مرکزی سازمان نیز به اجرای طرح تکاپو پرداخت و گفت: حضور شرکت‎های بزرگ و جذب سرمایه در استان‎ها اتفاق مثبتی است اما باید توجه داشت از ظرفیت‎های بومی استان‎ها نیز بهره‎برداری شود تا مانع از نابودی آنها شویم در همین راستا نقش نظارتی نظام‎های استانی در طرح تکاپو ضروری است.سهیل عباسی نیز با بیان اینکه پایلوت طرح تکاپو در استان کردستان اجرا شده است، گفت: از ابتدا تاکید بر این بود که سازمان در این طرح مسوولیت‎هایی را بر عهده داشته باشد و اکنون نقش نظارتی سازمان در این طرح ضروری به نظر می رسد.

 انتخاب اعضای کمیته اجرایی الکامپ 23
با توجه به اینکه زمان برگزاری نمایشگاه الکامپ بیست و سوم در تقویم نمایشگاه های داخلی کشور در تاریخ  30 تیر ماه تا 2 مرداد ماه اعلام شده است، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور به همراه باقر بحری، آزاد معروفی، رضا حیدری، محمد ثروتی، محمد اطرج و کوشان عمومیان نماینده خزانه دار به عنوان اعضای کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ بیست و سوم با رای شورای مرکزی انتخاب شدند. سپس با اکثریت آرا، مصوب شد آزمون رتبه سه احراز هویت مشاوران فناوری اطلاعات در تاریخ 16 تیر ماه به صورت الکترونیکی برگزار شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :