آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206580
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1396 9:35
تعداد بازدید : 1229

تاثیر منفی استفاده بی رویه از موبایل روی کانون خانواده ها

نتیجه یک نظرسنجی از دانش آموزان دوره متوسطه در انگلیس نشان می دهد مشغولیت بیش از حد پدر و مادرها با تلفن همراه، مخل زندگی خانوادگی است.

ایرنا - دو هزار دانش آموز بین 11 تا 18 سال در این نظرسنجی شرکت کرده اند و بیش از یک سوم این افراد گفته اند که مجبور شده اند از والدینشان بخواهند استفاده از ابزارهای دیجیتال را متوقف کنند.
14  درصد از این دانش آموزان گفته اند که پدر و مادرشان موقع غذا خوردن هم سرگرم کار با تلفن شان هستند.22  درصد از دانش آموزان می گویند که استفاده از تلفن همراه باعث می شود اعضای خانواده از حضور یکدیگر لذت نبرند، 36 درصد آنها از والدین شان خواسته اند تلفنشان را کنار بگذارند، 37 درصد گفته اند که در روزهای تعطیل بین سه تا پنج ساعت در اینترنت بوده اند و 5 درصد هم گفته اند که در آخر هفته ها تا 15 ساعت صرف وبگردی کرده اند.
در میان دانش آموزانی که از پدر و مادرشان خواسته اند تلفن را کنار بگذارند، 46 درصد می گویند والدین شان به آنها بی توجهی کرده اند. 44 درصد هم احساس کرده اند که به آنها بی محلی شده و ناراحتند.با همه این احوال، فقط 10 درصد از پدر و مادرها معتقدند که استفاده از تلفن همراه ممکن است دغدغه فرزندشان باشد با اینکه نیمی از والدین (43 درصدشان) معتقدند وقت زیادی را در صرف وبگردی در اینترنت می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :