آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206567
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1396 8:42
تعداد بازدید : 484

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد:

اعطای تسهیلات ۴۵ میلیونی به شرکت های نوپای فناوری

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلام اعطای تسهیلات به شرکت های نوپای داخل پارک های علم و فناوری تا سقف ۴۵ میلیون تومان از طریق یکی از بانک های قرض الحسنه گفت: تاکنون هزار و ۸۶۹ طرح از شرکت های دانش بنیان برای دریافت تسهیلات از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی مصوب شده است که هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به این طرح ها اختصاص یافته است. نیمی از این تسهیلات پرداخت و مابقی در نوبت پرداخت هستند.

مهر- بهزاد سلطانی اظهار داشت: پارک ها و مراکز رشد در ۱۵ سال اخیر به عنوان ابزار توسعه کشور ایجاد شدند ولی به هر دلیلی وزارت علوم نتوانست از آنها به خوبی استفاده کند. به همین دلیل به صورت مستقیم به شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد در پارک های علم و فناوری اعتباراتی اختصاص دادیم.
وی ادامه داد: طبق اساسنامه اجرایی دولت، باید ۳۰ درصد منابع صندوق نوآوری و شکوفایی به پارک ها، مراکز رشد و مناطق ویژه علم و فناوری اختصاص یابد. سلطانی ادامه داد: برای پارک های علم و فناوری خدمات دیگری در نظر داریم که آن هم ارایه تسهیلات از یک بانک قرض الحسنه (مهر ایران) است که به شرکت های نوپای داخل پارک های علم و فناوری تسهیلات اعطا می کند.
به گفته وی، این تسهیلات تا سقف ۴۵ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد است که بنا داریم با مذاکراتی این نرخ کارمزد را کاهش دهیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :