آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206549
تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1396 23:53
تعداد بازدید : 466

مایکروسافت اعلام کرد

رایانه های به روزشده از آسیب ابزار هکری دولت آمریکا در امانند

شرکت مایکروسافت اعلام کرد در صورت نصب تازه ترین بسته های نرم افزاری عرضه شده توسط این شرکت، کاربران ویندوز از نفوذ ابزار هکری آژانس امنیت ملی آمریکا در امان خواهند بود.

فارس- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مانترا، بر پایه اسنادی که در یک ماه اخیر توسط سایت افشاگر ویکی لیکس منتشر شده، آژانس امنیت ملی آمریکا ابزار هکری خاصی را به کار گرفته که بر مبنای آسیب پذیری های سیستم عامل ویندوز طراحی شده و قادر به نفوذ به نسخه های مختلف ویندوز و سرقت اطلاعات از آنهاست.
این ابزار جاسوسی تهدیدی جدی و مستقیم برای میلیاردها کاربر ویندوز در سراسر جهان است. افشاگرهای گروه هکری TheShadowBroker نشان می دهد تلویزیون های هوشمند و خودروهای پیشرفته هم از جمله دیگر اهداف حملات آژانس امنیت ملی آمریکا هستند.
 TheShadowBroker در مجموع 12 ابزار هک ویندوز توسط آژانس امنیت ملی آمریکا را معرفی کرده اند که تا به حال برای مقابله با 9 ابزار امکانات و برنامه هایی عرضه شده و مایکروسافت می گویند: مهندسان این شرکت در تلاش هستند تا باز هم وصله هایی برای مقابله همه جانبه با این مشکل عرضه 
کنند.
در همین حال لوک جنینگز از شرکت امنیتی Countercept ابزاری ابداع کرده که می تواند ابزار جاسوسی مورد استفاده آژانس امنیت ملی آمریکا برای نفوذ به رایانه های شخصی را شناسایی کند. 
برای بارگذاری این ابزار که کاربرد آن مستلزم اطلاع از برخی مهارت های برنامه نویسی است، به آدرس https://github.com/countercept/doublepulsar-c2-traffic-decryptor مراجعه کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :