آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206544

تلگرام صوتی، عصای دست مددجویان بهزیستی بود

مدیرکل بهزیستی استان تهران با رد این ادعا که اینترنت و فضای مجازی باعث افزایش آسیب هایی مانند طلاق شده است، گفت: همه این موارد به نداشتن دانش و مهارت لازم برای استفاده از این ابزارهای ارتباطی باز می گردد.

سازمان بهزیستی - اصغر باقری با تشبیه فضای مجازی به باران گفت: اگر باران رحمت بیش از اندازه و پیش از اینکه زیرساخت های لازم آماده باشد ببارد، باعث وقوع سیل و خرابی می شود.
وی ادامه داد: آنهایی که با اینترنت و فضای مجازی قهر می کنند از روی ندانستن و جهل است. در بارش باران نیز نمی شود به باران ناسزا گفت بلکه باید دانش استفاده از باران را داشت تا با ذخیره صحیح، آن را به رحمت و عاملی برای توسعه تبدیل کرد.
باقری افزود: هر اندازه جامعه از فضای مجازی فاصله بگیرد به همان اندازه از توسعه فاصله گرفته است بنابراین ما باید نحوه استفاده از این ابزارها را به جامعه و خانواده ها آموزش دهیم.
مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: هیچ کس نمی تواند کتمان کند که اینترنت موجب انفجار اطلاعات شده است و امروز شاهد هستیم که فضای مجازی و شبکه های اجتماعی همه لایه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه را دچار تغییر کرده است.
باقری افزود: با این وجود چون خودمان را برای استفاده از اینترنت و فضای مجازی آماده نکردیم، نباید صرفا استفاده از آن را نهی کنیم.
وی ادامه داد: این ظرفیت عظیم برای جامعه هدف نیز بسیار مفید واقع شده و خصوصا خلاءهای ارتباطی افراد دارای معلولیت را می تواند پوشش دهد.
مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان قابلیت جدید نرم افزار تلگرام برای برقراری ارتباط صوتی رایگان افزود: این قابلیت می تواند کمک بسیار بزرگی هم از جهت مادی و هم از جهت معنوی به مددجویان بهزیستی کند؛ چرا که در سبد هزینه های این افراد، مبلغی برای هزینه های ارتباطی آنها تعلق دارد که این قابلیت می تواند منجر به کاهش این هزینه ها شود و از طرفی بازه ارتباطی مددجویان را گسترش دهد.
باقری با بیان فرصت های فضای مجازی نظیر عمومی بودن، کاهش هزینه ها، دسترسی آسان، کاهش رفت و آمد، جذابیت و تنوع به کلامی از حضرت علی (ع) پرداخت و گفت: آن مددکار بزرگ تاریخ در کلامی به لزوم تربیت فرزندان برای آینده تاکید کردند و فرمودند که فرزندان تان را به آداب خود تربیت نکنید؛ بلکه آنها باید برای آینده و پس از شما تربیت شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :