آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206513
تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1396 11:54
تعداد بازدید : 820

166 هزار متر مربع

اپل قصد دارد مرکز داده جدید خود را به گونه ای طراحی کند که گرمای آن برای گرم کردن منازل قابل استفاده است و حتی از آن بتوان به منظور تولید کود برای کشاورزان استفاده کرد.

مهر- مرکز داده جدید اپل در کشور دانمارک احداث می شود و قرار است سازگاری کاملی با محیط زیست داشته باشد. برای تامین انرژی این مرکز داده از ضایعات و زباله های بازیافت شده کشاورزی استفاده می شود.
گرمایی که از این طریق به دست می آید، می تواند خانه های شهرک های اطراف محل تاسیس این مرکز داده را گرم کند. اپل برای طراحی این مرکز داده با دانشگاه Aarhus همکاری خواهد کرد. قرار است بخشی از زباله های باقیمانده هم تبدیل به کود غنی شده شود تا کشاورزان محلی از آنها در زمین های کشاورزی استفاده کنند. 
تامین انرژی این مرکز داده به طور کامل با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر دانمارک صورت می گیرد. کل ضایعات کشاورزی ارسالی برای این مرکز داده از دستگاهی خاص عبور داده می شود تا گاز متان آن استخراج و برای تامین انرژی به کار گرفته شود.
مرکز داده تازه اپل در دانمارک در زمینی به مساحت ۱۶۶ هزار متر مربع ساخته می شود و ارزش آن بعد از احداث بالغ بر یک میلیارد دلار خواهد بود که بزرگ ترین سرمایه گذاری خارجی در تاریخ کشور دانمارک محسوب می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :