آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206510
تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1396 11:51
تعداد بازدید : 987

فرزند نماینده مجلس روسیه به جرم هک در آمریکا زندانی شد

فرزند یکی از نمایندگان مجلس روسیه به جرم هک کردن کارت های اعتباری آمریکایی به 27 سال زندان محکوم شد.

فارس- برآوردها نشان می دهد فعالیت های هکری این فرد نزدیک به 170 میلیون دلار خسارت به بار آورده است. رومن والریویچ سلنزف 32 ساله که به Track2 شهرت دارد، در اوت سال 2016 و بر اساس حکم دادگاه گناهکار شناخته شد. 
وی با آلوده کردن هزاران رایانه به بدافزاری مخرب توانست شماره ها و دیگر اطلاعات کارت های اعتباری را سرقت کرده و آنها را در بازارهای زیرزمینی اینترنتی به فروش رساند. او طی سال های 2009 تا 2013 شماره های بیش از 7/1 میلیون کارت اعتباری متعلق به 3700 موسسه مالی و بیش از 500 کسب و کار دیگر در آمریکا را سرقت کرد که از جمله آنها می توان به ده ها رستوران و پیتزافروشی در آمریکا پرداخت. بنابر اعلام وزارت دادگستری آمریکا داده های مسروقه برای سرورهایی در اوکراین و روسیه ارسال می شدند و به فروش می رسیدند و این هکر از این طریق ده ها میلیون ها دلار به جیب زده است. 
وی در ژوییه سال 2014 و بعد از یک سال عملیات پلیسی مخفی شناسایی و در یک کشور ثالث دستگیر شد و علاوه بر جریمه 170 میلیون دلاری ممکن است به دلایل دیگری هم محکوم شود. پدر این هکر والری سلنزف، نماینده مجلس روسیه از متحدان ولادمیر پوتین، رییس جمهور این کشور است. سفارت روسیه در آمریکا خواستار فرجام خواهی درباره این حکم شده و دستگیری و انتقال این فرد به آمریکا را آدم ربایی توصیف کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :