آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206326
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1396 13:2
تعداد بازدید : 614

معاون وزیرصنعت اعلام کرد:

تخفیف ۵۰ درصدی دولت به سرمایه گذاران شهرک های صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت در حال برنامه ریزی است تا ۵۰ درصد تخفیف در پرداختی های سرمایه گذاران به دولت به عنوان مشوق برای سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی در نظر گرفته شود.

فناوران- علی یزدانی اظهار کرد: دولت مشوق های خوبی را برای شهرک های صنعتی در نظر گرفته است که در چند روز آینده به صورت رسمی طی جلسه ای در وزارتخانه به استان ها ابلاغ خواهد شد تا چرخ صنعت روان تر به گردش خود ادامه دهد.
وی ادامه داد: در حال حاضر در حدود ۸۸ هزار واحد صنعتی در کشور دارای پروانه و مجوز بهره برداری است که تعداد ۸۰ هزار واحد کوچک، چهار هزار واحد متوسط و مابقی واحدهای بزرگ هستند.
مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تعداد شهرک های صنعتی غیردولتی مجوز دار کشور را ۶۵ مورد عنوان کرد و گفت: در صورت توافق شهرداری آران و بیدگل مجوز دو شهرک غیردولتی صادر خواهد شد.
معاون وزیر صنعت همچنین با اعلام برنامه ریزی برای ایجاد ۱۳۰ هزار شغل پایدار و جدید در سال جدید گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در هر نقطه که شهرک های صنعتی بیش از ۷۰ درصد ظرفیت شان تکمیل شود، یعنی قراردادهایی که بسته شده به واحد تولیدی تبدیل شود، اقدام به توسعه آنها خواهیم کرد که این توسعه به صورت استفاده از اراضی ملی یا استفاده از املاکی است که از مردم می خریم.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: اولویت ایجاد شهرک های صنفی در تهران به این خاطر است که بر اساس قانون در شعاع ۱۲۰ کیلومتر شهر تهران ممنوعیت استقرار واحدهای صنعتی وجود دارد جز واحدهایی که امکان استقرار در شهرک های صنعتی را دارند یا واحدهایی که از قدیم کارت شناسایی یا گواهی فعالیت صنعتی را داشته باشند.
وی همچنین در خصوص وضعیتی که شهرک های صنعتی دارند، گفت: فعلا در حال مکان یابی احداث این شهرک ها هستیم تا متناسب با تعدادی که اتاق اصناف تهران، استانداری و شهرداری از واحدها به ما اعلام می کند محل مورد نظر شناسایی و نسبت به احداث شهرک ها اقدام شود.
یزدانی همچنین درباره سرفصل های برنامه های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در سال ۱۳۹۶ گفت: این سازمان حول شعار امسال که اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال است برنامه ریزی هایی را در چند محور ارایه کرده که پیش بینی می کنیم در این سال بیش از ۱۳۰ هزار اشتغال پایدار و جدید فقط در داخل شهرک های صنعتی صورت بگیرد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: دیگر برنامه ای که امسال در حال بررسی است، تفویض تمام اختیارات به کل استان ها به جز جذب نیروی انسانی که موضوع جذب نیروی انسانی مربوط به بزرگ شدن بدنه دولت است که قابل تفویض نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :