آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206313
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1396 12:26
تعداد بازدید : 882

احمدی نژاد با شایعات روی خط خبرها ماند

با نزدیک شدن به انتخابات، شایعات ساختگی در فضای مجازی از خرمای داعشی و گندم های مسموم به سمت موضوعات مربوط به رد صلاحیت ها و اخبار مربوط به کاندیداها چرخیده است.

فناوران - در هفته گذشته شایعات مختلفی بر سر زبان ها پیچید که شورای نگهبان را مجبور کرد در چند مورد تکذیبیه دهد. در ابتدای هفته لیستی در فضای مجازی منتشر و در آن عنوان شده که در جلسه بعدی شورای نگهبان صلاحیت محمود احمدی نژاد، اسحاق جهانگیری، حمیدرضا حاجی بابایی، حسن روحانی، سیدابراهیم رییسی، محمدباقر قالیباف، سیدمحمد غرضی، سیدمصطفی میرسلیم و محمد هاشمی بهرمانی مورد بررسی قرار می گیرد و بقیه رد صلاحیت شدند که سخنگوی شورای نگهبان این لیست را قویا تکذیب کرد.
اما شایعات بعدی به محمود احمدی نژاد اختصاص داشت و پخش این شایعات سبب شد نام او همچنان در شبکه های اجتماعی بر سر زبان ها باشد.
شایعه اول درباره رد صلاحیت احمدی نژاد بود. براساس این شایعه تمام اعضای شورای نگهبان به جز هاشمی شاهرودی به عدم صلاحیت وی رای داده و او رد صلاحیت شده است. حتی در برخی منابع این گونه آمده بود که به احمدی نژاد این موضوع اطلاع داده شده و از وی خواسته اند تا از انتخابات کناره گیری کند. 
اما عباسعلی کداخدایی سخگوی شورای نگهبان برای دومین بار در این هفته مجبور به تکذیب این شایعه شد و درباره خبر منتشر شده مبنی بر نظر منفی اعضای شورای نگهبان به صلاحیت محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری 96 و اطلاع دادن این موضوع به او، گفت: نمی دانم این اخبار کذب را چه کسی منتشر می کند. شورای نگهبان در موعد قانونی خودش اعلام نظر می کند و گمانه زنی های بیرونی هیچ ارتباطی به شورای نگهبان ندارد. بلافاصله پس از تکذیب خبر رد صلاحت احمدی نژاد، شایعه جدیدی درباره او قوت گرفت مبنی بر این که وی ممنوع التصویر شده است. این شایعه توسط حساب کاربرای اینستاگرام با نام JAMARAN_IR منتشر شد و از آنجا که نام آن به حساب کاربری سایت خبری جماران شبیه بود بلافاصله در فضای مجازی بازتاب گسترده ای یافت. البته بلافاصله سایت خبری جماران در اطلاعیه ای نوشت: «حساب اینستاگرامی مجعولی با عنوان JAMARAN_IR که خبر ممنوع التصویری احمدی نژاد را داده بود، ارتباطی به پایگاه خبری جماران ندارد. در پی درج خبری منتسب به پایگاه خبری جماران، همانگونه که پیش از این بارها در این زمینه اطلاع رسانی صورت گرفته است به اطلاع می رساند حساب اینستاگرامی JAMARAN_IR هیچ ارتباطی با پایگاه خبری جماران ندارد و تمام حساب های جماران در شبکه های اجتماعی با عنوان jamarannews در دسترس است.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :