آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206312
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1396 12:25
تعداد بازدید : 908

صدا و سیما پاسخ وزیر ارتباطات را هم بهینه سازی کرد!

صدا و سیما که با تغییر داستان سریال اوشین و همچنین تغییر کاراکتر EVE در فیلم WALL-E از زن به مرد (و چندین مورد دیگر در فیلم ها و انیمیشن های خارجی) نبوغ خود را بهینه و بومی کردن داستان ها نشان داده بود، با پخش تقطیع شده سخنان وزیر ارتباطات و تغییر محتوای کلام وی، که حی و حاضر در کشور خودمان حضور دارد، مرزهای جدیدی را در بهینه سازی خبر برای مردم درنوردید.

فناوران - ماجرا از این قرار بود که وزیر ارتباطات در واکنش به قطع و فیلتر تماس صوتی تلگرام توضیح می دهد که این کار با دستور قضایی صورت گرفته و او از آنجا که سفر بوده در جریان جزییات این موضوع نیست و بهتر است خبرنگاران از قوه قضاییه در این مورد سوال کنند.
سپس خبرنگار صدا و سیما سوال عجیبی درباره شکایت تلگرام از اپراتورهای ایرانی می پرسد که وزیر ارتباطات قاعدتا پاسخ می دهد که از اپراتورهای ایرانی حمایت خواهد کرد.
اما صدا و سیما در اقدامی جالب توجه با چسباندن سوال اول به پاسخ سوال دوم، این طور نشان داد که تلگرام صوتی به دستور وزارت ارتباطات و به نفع اپراتورها قطع شده است.
این موضوع اما با واکنش سریع وزارت ارتباطات مواجه شد و روابط عمومی این وزارتخانه در اطلاعیه ای اعلام کرد: «متاسفانه بخش خبری ۲۰:۳۰ در گزارش  ۲۹ اردیبهشت ماه با تقطیع و پخش گزینشی سخنان وزیر ارتباطات، سعی در القای این موضوع کرده است که قطع تماس صوتی تلگرام به جهت حفظ منافع اپراتورها بوده است.
در حالی که پس از سوال خبرنگاران در خصوص بسته شدن تماس صوتی تلگرام و پاسخ وزیر ارتباطات، مبنی بر بسته شدن تماس صوتی تلگرام با حکم دستگاه قضایی، خبرنگار صدا و سیما سوال دیگری از وزیر ارتباطات در خصوص شکایت تلگرام از اپراتورهای ایرانی مطرح می کند و پاسخ دکتر واعظی هم حمایت از اپراتورهای داخلی در خصوص شکایت احتمالی تلگرام است که وظیفه هر مسوول ایرانی است.
اما متاسفانه رسانه ملی در اقدامی غیراخلاقی این پاسخ را با پاسخ سوال در مورد بسته شدن تماس صوتی تلگرام مونتاژ و پخش کرده است که نشان از عدم رعایت اصول اولیه اخلاق حرفه ای است.»
البته این نکته را نیز باید به وزیر ارتباطات یاداور شد که هرچند این وزارتخانه خود تلگرام را فیلتر نکرد اما به اپراتورها اجازه داده بود که در صورتی که تماس صوتی تلگرام با منافع اقتصادی شان در تضاد است، خودشان به فیلتر این امکات اقدام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :