آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206291
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1396 11:14
تعداد بازدید : 915

گزارش فناوران از سخنان و تحرکات سیاسی وزیر ارتباطات در آستانه انتخابات

وعده رونق در 96 و 97

محمود واعظی وزیر دیپلمات ارتباطات و فناوری اطلاعات، از جمله نزدیکان رییس جمهور و دبیر سیاسی حزب و اعتدال و توسعه محسوب می شود. به همین سبب او علاوه بر مسوولیتش در وزارت ارتباطات، از ابتدای دولت نقش ارتباط با برخی کشورها از جمله روسیه را برعهده گرفت.


فناوران- با نزدیک شدن به انتخابات، وزیر ارتباطات سفرهای استانی خود را شدت بخشید و در این سفرها علاوه بر افتتاح طرح های ارتباطاتی، به دفاع از عملکرد دولت پرداخت و به نوعی سخنرانی های انتخاباتی می کند.
در این گزارش به مرور سخنان خارج از حوزه فاوای وزیر ارتباطات در یک هفته گذشته می پردازیم.

 فرار از دیکتاتوری
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات 24 فروردین ماه در شورای ادرای بردسیر گفت: حقوق شهروندی در این دولت تدوین و ابلاغ شد و دولت افتخار می کند که آن را از خودش شروع کرده است.
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شورای اداری بردسیر گفت: دولت یازدهم دولت تعامل است و گام به گام، کشور را به سمت ثبات و آرامش پیش برده است.
وی افزود: اکنون یک سرمایه گذار می داند که اگر در ایران سرمایه گذاری کند، هر روز سیاست ها عوض نمی شود.
واعظی با تاکید بر اینکه همه باید قدر امنیت در کشور را بدانیم افزود: اکنون مسایل خارجی را یکی پس از دیگری حل کردیم و دیگر ایران بخشی از مشکلات نیست بلکه بخشی از راه حل است.
وی با بیان اینکه دولت یازدهم با تمام وجود از انتقاد سازنده استقبال می کند افزود: اگر جز این باشد، درنهایت به دیکتاتوری می رسیم.
عضو کابینه تدبیر و امید با تاکید بر اینکه میان انتقاد و تخریب فاصله است ادامه داد: سعی کنیم از تخریب برای هیچ فرد و مسوولی استفاده نکنیم.
واعظی با بیان این که مملکت را با یک حزب و جناح نمی توان اداره کرد، گفت: افتخار این دولت آن است که هم در بعد داخلی و خارجی در راستای منویات مقام معظم رهبری حرکت می کند.

 تاکید بر اخلاق انتخاباتی
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات 26 فروردین ماه در شواری اداری شهرستان بیرجند سخنرانی کرد و گفت: دولت تدبیر و امید در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری فعالیت کرده است و دستاوردهای خود را مدیون رهنمودهای معظم له می داند.
واعظی به آرامش و ثبات به عنوان نتیجه فعالیت های این دولت اشاره کرد و با بیان اینکه در این فضای همکاری و تعامل دولت کارهای بزرگی انجام داده است، افزود: با سامان دادن روابط خارجی  توانستیم بازارهای صادراتی جدید برای کشور ایجاد کنیم که به یکی از آرزوهایی سال های گذشته که تراز مثبت صادرات غیر نفتی با واردات بوده است، دست یافتیم که این کار یکی از اقدامات مهم این دولت، در سال 95 بوده است.
واعظی افزود: پنج قدرتی که در مقابل ما قرار داشتند حق وتو در شورای امنیت دارند و اتحادیه اروپا نیز با آنان همکاری می کند و تیم مذاکره کنند باید بدانند که کل مردم ایران پشت سر این تیم مذاکره کننده هستند و توفیقاتی که از این توافق کسب شده مانند لغو تحریم ها، اقتدار منطقه ای و  افزایش عزت ایران در دنیا، مرهون همکاری تمام ارکان کشور است و کسی با تصور اینکه این دستاورد محصول کار دولت است؛ نباید آن را مخدوش کند.
وی با بیان این که باید از فرصت انتخابات، برای افزایش اقتدار  ایران در دنیا، استفاده کنیم گفت: امیدواریم انتخاباتی با مشارکت بالا داشته باشیم که در آن اخلاق رعایت شود که مهمترین نتیجه آن وحدت و انسجام ملی در داخل کشور است و علامت بسیار مهمی به دشمنان ما در دنیا است که بدانند این ملت با حمایت رهبری تمام مشکلات خود را می تواند در داخل کشور حل کند.

 شرط وفاداری مردم به نظام
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از سخنرانی در بیرجند در شورای اداری شهرستان قائنات حاضر شد و وفاداری مردم به نظام را در گرو بها دادن به عدالت عملی دانست و گفت: به همین دلیل رییس جمهور بر رسیدگی به مناطق محروم و روستایی، تاکید دارد.
وی با بیان اینکه اگر در نظام به عدالت بهای عملی و جدی داده شود، وفاداری مردم به نظام بیشتر می شود گفت: به همین علت رییس جمهور تاکید داشتند ما باید به روستاها و مناطق محروم توجه بیشتری داشته باشیم.
واعظی با تاکید به اینکه ایجاد اشتغال موجب کاهش آسیب های اجتماعی هم می شود، گفت: بی جهت نیست که مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید نامگذاری کردند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در این سال ها رونق اقتصادی ریل گذاری انجام شده است، تاکید کرد : سال ۹۶ و ۹۷ سال های شکوفایی اقتصاد کشور است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شورای اداری شهرستان سرایان نیز با بیان اهمیت انتخابات در کشور تاکید کرد: نباید رقابت های انتخاباتی به انسجام ملی لطمه زند.
واعظی به موضوع توافق هسته ای هم پرداخت و افزود: فکر می کردیم با سرعت بیشتری این مذاکرات به نتیجه برسد و تحریم ها برداشته شود و تعاملات اقتصادی با دنیا شکل بگیرد ولی این مذاکرات سی ماه طول کشید اما در نهایت تحریم های ظالمانه برداشته شد.
وی با بیان اینکه همیشه و در همان دوران هم تکیه ما به مردم بوده است ادامه داد: با ایجاد ثبات ارزی و پولی و حمایت از سرمایه گذار، بخش خصوصی جرات سرمایه گذاری پیدا کرد.

 چشم امید کشورهای منطقه به ایران!
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان فردوس نیز با بیان اینکه توانستیم بسیاری ازمسایل بین المللی را با راهنمایی های مقام معظم رهبری حل کنیم، افزود: امروز چشم امید کشورهای منطقه برای ایجاد آرامش و امنیت به ایران است.
واعظی ادامه داد: ما کشوری با جمعیت 80 میلیونی  هستیم که وسعت کشور ما از چندین کشور اروپایی نیز بیشتر است و سرمایه گذاری در چنین کشوری بسیار مشکل است.
وی ادامه داد: اما دولت تمام تلاش خود را انجام می دهد و  به تمام قول و قرارهای خود با مردم متعهد است و امیدواریم در سال های 96 و 97 بتوانیم خیلی از مسائل و مشکلات معیشتی و رفاهی مردم را حل کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :