آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206289
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1396 11:11
تعداد بازدید : 1529

فیفا به بازی‌های آسیایی افزوده شد

گیم بازی کنید، مدال بگیرید

گروه شورای المپیک آسیا موسوم به OCA در بیانیه ای جدید اعلام کرد که قصد دارد ورزش های الکترونیکی (E-Sports) را وارد مسابقات آسیایی ۲۰۲۲ که در شهر هانگزو کشور چین برگزار می شود کند.

BBC- بازی های ورزشی کامپیوتری و ویدیویی وارد برنامه رسمی رقابت های بازی های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو در چین می شوند. حضور رسمی بازی های کامپیوتری ورزشی، از جمله بازی فیفا، در رقابت های آسیایی به معنای احتساب مدال های کسب شده در مجموع امتیازهای رسمی تیم های شرکت کننده خواهد بود.
کمیته المپیک آسیا با اعلام این تصمیم گفته است که می خواهد رشد سریع و محبوبیت این شکل جدید از مشارکت ورزشی بازتابی در بازی های آسیایی داشته باشد. این برنامه حاصل همکاری شاخه ورزشی شرکت چینی تجارت الکترونیکی علی بابا و کمیته المپیک آسیاست. بازی های ویدیویی رقابتی همچنین در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در اندونزی، به عنوان «رشته ورزشی نمایشی» برجسته خواهد شد.
رشته های ورزشی نمایشی معمولا در المپیک و رویدادهای ورزشی مشابه مانند بازی های آسیایی، تنها به قصد تبلیغ آن رشته وارد برنامه مسابقات می شوند، اما امتیاز تیم های شرکت کننده در این رشته ها در جریان رقابت برای مدال ها شمرده نمی شوند.
اولین حضور بازی های کامپیوتری در مسابقات ورزشی، رقابت های آسیایی ورزش های رزمی و بازی های داخل سالن خواهد بود که امسال در ترکمنستان برگزار می شود. فیفا ۲۰۱۷ مهم ترین بازی ویدیویی است که در رقابت های ترکمنستان حضور خواهد داشت. جالب است بدانید که ورزش های الکترونیکی موفق شدند در سال ۲۰۱۶ میلادی مبلغی بالغ بر ۴۹۳ میلیون دلار درآمد کسب کنند و حدودا ۳۲۰ میلیون نفر در سراسر جهان مخاطب به دست آورند. پیش بینی تحلیلگران می رساند که درآمد ورزش های الکترونیکی قرار است در ۲۰۱۷ به ۶۹۶ میلین دلار برسد که ۱۵ درصد این رقم، مختص به کشور چین خواهد بود. سال گذشته به قهرمان مسابقات ورزش های الکترونیکی دوره مسابقات جهانی «لیگ افسانه ها» جایزه یک میلیون دلاری اهدا شد.  این مسابقات که میلیون ها بیننده آنلاین داشت، در مقابل چندین هزار تماشاچی برگزار شد و ده ها هزار نفر به طرفداران بازی های ورزشی کامپیوتری اضافه کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :