آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206286
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1396 10:57
تعداد بازدید : 750

200 میلیون دلار

شرکت چینی بایدو از ابداع فناوری اختصاصی خود برای تولید خودروهای خودران خبر داد، رونمایی از این فناوری در ماه آینده میلادی صورت می گیرد.

فارس- بایدو درصدد تولید خودروهای خودرانی است که از قابلیت حرکت خودکار در بزرگراه ها و جاده های شهری برخوردار باشند و امیدوار است تا سال 2020 این هدف را محقق کند.
این طرح که اپولو نام گرفته، با همکاری برخی شرکت های دیگر اجرا می شود و همکاران بایدو به طراحی انواع حسگر و اجزای خودرو می پردازند. بایدو برای کمک به ارتقای هوش مصنوعی خودروهای خودران تولیدی خود از ماه ژانویه یکی از مدیران اجرایی ارشد مایکروسافت به نام کیو لی را به عنوان مدیر امور اجرایی به کار گرفته است.
بایدو در ماه اکتبر اعلام کرد برای پیشبرد این طرح 200 میلیون دلار بودجه کنار گذاشته و از این پس بر روی فناوری هایی مانند هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده متمرکز خواهد شد. این شرکت قبلا در ماه سپتامبر هم از اختصاص بودجه 3 میلیارد دلاری برای پشتیبانی از شرکت های نوپای فعال در این حوزه ها خبر داده بود.
بایدو قبلا در این زمینه با شرکت بی ام و هم همکاری می کرد؛ اما تفاوت نظرات و دیدگاه ها در ماه نوامبر به این همکاری پایان داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :