آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206281
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1396 10:51
تعداد بازدید : 791

مسیریابی ماهواره ای به امتحان رانندگی انگلیس افزوده شد

سازمان نظارت بر امنیت جاده ها و رانندگی بریتانیا اعلام کرده که آزمون گواهینامه رانندگی این کشور تغییرات اساسی و تکنولوژیک کرده است.

آنا- آزمون رانندگی یکی هیجان انگیزترین و البته سخت ترین مراحل عبور از نوجوانی به جوانی در دنیای مدرن است و قدمتی برابر با همه گیر شدن اتومبیل در دنیا دارد اما این آزمون نیز مطابق با پیشرفت های صنعت خودرو باید تغییر کند.
به تازگی سازمان حمل و نقل و امنیت جاده ای بریتانیا اعلام کرده است که آزمون رانندگی در این کشور برای نخستین بار از زمان برگزاری، دستخوش تغییرات اساسی شده است. در این راستا بزرگ ترین تغییر ایجاد شده این است که رانندگان باید توانایی استفاده از مسیریاب ماهواره ای را داشته باشند و حداقل چهار نفر از هر پنج داوطلب آزمون، برای مهارت استفاده از این وسایل آزموده می شوند.
روش کار نیز به این شرح است که مدت رانندگی داوطلب دو برابر شده و به 20 دقیقه افزایش یافته است. در این مدت از او خواسته می شود مقصدی را که روی مسیریاب ماهواره ای تعیین شده است بیابد و به آنجا برود. در طول مسیر داوطلب می تواند از مسیر تعیین شده در این مسیریاب خارج شود اما به شرطی که به سمت مقصد برود و برای خودروهای دیگر دردسری درست نکند.
این بیانیه همچنین تأکید کرده است که برای آزمون نیازی به آوردن مسیریاب یا توانایی تنظیم آن نیست و این کارها توسط آزمایشگر انجام می شود.
علت چنین تصمیم اینطور بیان شده است که با پیشرفت صنایع خودروسازی و وابستگی رانندگی در شهرهای بزرگ به یافتن مسیر، رانندگان تازه کار هنگام کار با مسیریاب ها دچار حواس پرتی می شوند و تصادف می کنند که این یکی از مهم ترین دلایل تصادفات شهری امروز است.
آزمون رانندگی بریتانیا تغییرات مهم دیگری نیز داشته است که از جمله آنها حذف امتحان دور زدن و پیچیدن در جاده و جایگزین شدن آنها با پارک دوبل، پارک سنگ چین و توقف و حرکت خیابانی است. یکی دیگر از تغییرات جالب در این آزمون این است که راننده باید بتواند وضعیت خودرو را تشخیص دهد و در طول سفر خود و در پایان کار از او سوالاتی درباره علائم روی صفحه نمایش خودرو و محل قرار گرفتن کلیدها و چراغ های هشدار موتور و تجهیزات این چنینی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :