آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206242
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1396 0:15
تعداد بازدید : 494

تصمیم جدید برای حل مشکلات مالیاتی واحدهای کوچک

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور تصویب نامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای اعمال مساعدت در جهت مرتفع کردن مشکلات مالیاتی واحدهای کوچک و متوسط را به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.

فناوران - متن کامل این مصوبه به این شرح است؛ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در جلسه سی و دوم هیات وزیران و در راستای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، به منظور اعمال مساعدت در جهت مرتفع نمودن مشکلات مالیاتی واحدهای کوچک و متوسط مصوب کرد.
سازمان امور مالیاتی کشور در اجرای مقررات تبصره الحاقی به ماده ۲۹ آیین نامه اجرایی ماده ۲۱۹ قانون مالیات های مستقیم ترتیبی اتخاذ کند که مامورین مالیاتی ذی‎ربط با ملحوظ نظر قرار دادن اظهار نامه ها و صورت‎های مالی تسلیمی واحدهای موصوف و با اولویت قطعی کردن مالیات بر اساس اظهار نامه تسلیمی، ضمن خودداری از صدور برگ تشخیص مالیاتی، برگ مالیات قطعی عملکرد سال ۹۴ آنان را صادر و ابلاغ کند. در صورتی که امکان صدور برگ قطعی به شرح فوق میسر نباشد، مالیات عملکرد سال مزبور با رعایت مقررات تبصره ۲ ماده ۹۷ قانون مالیات های مستقیم، صرفا از طریق رسیدگی به دفاتر، اسناد و مدارک آنان تعیین شود.
گزارش اقدامات به عمل آمده به طور ماهانه به همراه مستندات مربوط توسط سازمان امور مالیاتی کشور تهیه و از طریق وزارت امور اقتصادی و دارایی برای دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :