آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206133
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1396 10:31
تعداد بازدید : 1148

معاون سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد:

هانی نت ملی، چند حمله خطرناک را دفع کرد

معاون سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه ضعف امنیتی برخی شبکه های اجتماعی سازمان ها امنیت اطلاعات مردم را به مخاطره می اندازد، گفت: با راه اندازی سرویس «موتوشاپ» بستر امنی ایجاد کردیم.

مهر- سیدهادی سجادی گفت: گسترش شبکه آپا (آگاهی رسانی، پشتیبانی و امداد) در کل کشور یکی از مهم ترین اقدامات صورت گرفته است که در این مراکز با جذب ظرفیت های دانشگاهی در حوزه امنیت اقدامات موثری صورت گرفته است.
وی اشتغال بیش از ۳۰۰ نفر در دوره های تحصیلات تکمیلی در مراکز آپا را از جمله برنامه ها عنوان کرد و گفت: این مشاغل دانش بنیان هم اکنون در راستای حوزه امنیت اطلاعات اقدامات موثری انجام داده اند.
سجادی با بیان راه اندازی سامانه های رصد در فضای مجازی گفت: هم اکنون بانک اطلاعاتی کل IPهای کشور شناسایی شده است تا تمامی آدرس های IP کشور در صورت آلوده شدن به یک نرم افزار مخرب یا حمله فایبری قابل شناسایی خواهند بود. در این زمینه برنامه کاهش مخاطرات امنیتی در این بخش ارایه می شود.
معاون سازمان فناوری اطلاعات با بیان راه اندازی شبکه «هانی نت ملی» نیز گفت: در این شبکه تمامی ویروس ها و نرم افزارهای مخرب و بدافزارها با 2 هزار سنسور قابل شناسایی خواهند بود. چند نمونه حمله خطرناک نیز در روزهای اخیر و رفع آن توسط شبکه هانی نت ملی صورت گرفته است.
سجادی همچنین با اعلام راه اندازی سامانه ملی «ویروس کاو» برای اسکن کردن برنامه های نرم افزاری گفت: تا پیش از این از یک منبع خارجی برای بررسی نرم افزارهای آلوده به ویروس استفاده می شد که این منبع خارجی ما را فیلتر کرد. به همین دلیل هم اکنون با راه اندازی سامانه ملی «ویروس کاو» ۱۰ آنتی ویروس امکان رصد نرم افزارها را بر عهده دارند.
معاون سازمان فناوری اطلاعات درباره راه اندازی سامانه ملی آسیب پرداز در بهمن ماه سال ۹۵ نیز گفت: با راه اندازی این سامانه، آسیب پذیری تمام سامانه ها در  شبکه ملی اطلاعات شناسایی و رفع می شود. در کنار این سامانه، یک پایگاه ملی رفع حملات و آسیب پذیری ها نیز ایجاد شده است.
وی با بیان راه اندازی شبکه های اجتماعی از سوی برخی سازمان ها افزود: بسیاری از این شبکه ها از پلات فرم امنیتی ضعیف و متوسط برخوردارند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :