آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206119
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1396 10:6
تعداد بازدید : 1162

80 درصد بازار فاوا محتوامحور می شود

معاون اموردولت، مجلس و استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اجرای طرح تکاپو از سال گذشته گفت: برنامه این وزارتخانه در حوزه کسب و کارهای نوپا، کمک به اتصال این کسب و کارها به بازار است.

فناوران- مرتضی براری، معاون امور دولت ، مجلس و استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهارمین همایش سراسری مدیران این وزارتخانه با بیان اینکه دولت اعتقاد دارد که حوزه فاوا زیر بنای توسعه کشور است، افزود: نخستین قانونی که در این دولت در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که نشان از توجه حداکثری به این بخش دارد.
معاون امور دولت، مجلس و استان های وزارت ارتباطات و فناوری به توسعه اینترنت در 25 هزار روستا و قرار داشتن 18 هزار روستا در برنامه پرداخت و گفت: مردم باید از اتفاقاتی که در این بخش افتاده است، مطلع شوند و برای همین منظور مدیران استانی وزارت ارتباطات باید برای اطلاع رسانی این اقدامات و دستاوردها به مردم و مدیران بخش های مختلف در استان ها تلاش کنند.
وی توسعه جایگاه ادارات و مدیران استانی را یکی دیگر از دلایل توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور بیان کرد و در ادامه اظهار داشت: مدیران استانی باید رویکرد هوشمندانه به همراه حل مساله برای نظارت بر کمیت و کیفیت خدمات در استان ها داشته باشند و شاخص ها را نظارت کنند و آنلاین باشند تا تداوم خدمات در این مناطق دچار مشکل نشود.
براری با بیان اینکه زیرساخت های خوبی در استان ها به وجود آمده است و مهم ترین محور برنامه ها در 2 سال گذشته استفاده حداکثری از این زیرساخت ها بوده، افزود: حجم بازار این حوزه به شدت در حال رشد است و در پایان برنامه ششم توسعه به 3 برابر و از 39 هزار میلیارد تومانی به حدود 120 هزار میلیارد تومان می رسد.
وی گفت: در حال حاضر اقتصاد این حوزه از اقتصاد شبکه سخت افزاری به اقتصاد محتوا در حال تغییر شکل است و پیش بینی می شود در چند سال آینده بیش از 80 درصد این بازار مربوط به اقتصاد محتوا باشد و این به معنی یک فرصت برای تمام استان ها است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :