آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206090
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1396 12:7
تعداد بازدید : 823

15 حادثه

اگر گوشی های سامسونگ را به خاطر داشته باشید، انفجار و دود راه انداختن موجب شد که ورود آنها به هرشکل به هواپیما ممنوع شود. اکنون مشکل مشابهی برای سیگارهای الکترونیکی به وجود آمده است.

آنا- سیگارهای الکترونیکی که وسایلی نسبتا جدید هستند، با استفاده از باتری لیتیوم یونی و بخار آب و نیکوتین، حسی شبیه به سیگار کشیدن را ایجاد می کنند اما بو و دود ندارند و به همین دلیل برای ترک سیگار یا استفاده در مکان هایی که غیرسیگاری ها حضور دارند، استفاده می شوند.
این ویژگی ها موجب شده بود که کسی به فکر قانونگذاری و نظارت روی این سیگارها نباشد اما به تازگی سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا قوانینی برای استانداردسازی این وسایل و استفاده از آنها وضع کرده است که مسافران پرواز های آمریکا را از حمل این سیگارها به داخل هواپیما منع می کند و آنها فقط در بار خود می توانند سیگار الکترونیکی داشته باشند. این قانون به دنبال هزاران مورد روشن کردن سیگار الکترونیکی در پرواز و بروز تنش میان مسافران وضع شده است.
از سوی دیگر یک گزارش منتشرشده در نیروی دریایی ارتش آمریکا نشان می داد بین سال های 2015 تا 2016 حداقل 15 مورد حادثه در اثر استفاده از سیگار الکترونیکی رخ داده که یک مورد آن انفجار در دهان ملوان بوده است. مورد بسیار خطرناک دیگر وقتی بوده است که یکی از جنگنده های ارتش پس از برخاستن از عرشه ناو، حین مأموریت ناگهان با دود شدید در کابین خلبان مواجه می شود و ناگزیر به بازگشت به کشتی و نیمه کاره رها کردن ماموریت شد که علت آن نیز نقص سیگار الکترونیکی بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :