آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206050
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1396 11:16
تعداد بازدید : 959

پیش بینی های استیو وزنیاک درباره 58 سال آینده

زمانی که استیو وزنیاک و استیو جابز در سال 1976 در حال تاسیس شرکت اپل بودند، هر دو استیو می دانستند که این شرکت تا ابد برپا خواهد ماند. وزنیاک هنوز هم معتقد است که این حرف درست است و حتی بر این باور است که اپل، گوگل و فیس بوک شرکت هایی هستند که نه تنها در سال 2075 همچنان پابرجا هستند، بلکه به غول های بزرگ تری تبدیل خواهند شد.

نسترن صائبی
وزنیاک قرار است آخر هفته آینده در کنفرانس «کامیک کان سیلیکون ولی» شرکت کند که موضوع اصلی امسال آن «آینده بشریت؟ ما در سال ۲۰۷۵ در کجا خواهیم بود؟» است. کنفرانس سه روزه کامیک کان که خود وزنیاک نیز در بنیانگذاری آن نقش داشته، نخستین بار در سال گذشته برگزار شد. در همین رابطه وزنیاک در مصاحبه اش با USA Today عنوان کرده است که انتظار دارد شرکت هایی نظیر اپل، گوگل و فیس بوک در 58 سال آینده پیشرفته تر و محبوب تر شده باشند.
پیش بینی می شود که 75 هزار تا 100 هزار نفر برای شرکت در این کنفرانس که از 21 تا 23 آوریل برگزار خواهد شد، به شهر سن خوزه سفر کنند. سن خوزه علاوه بر اینکه یک دهکده استارت آپی و منطقه ای برای اکتشافات فضایی به شمار می رود، فضایی برای عرض اندام شرکت های سرگرمی، فروشندگان کتاب های کمیک، نمایشگاه فناوری برای واقعیت مجازی، روباتیک و دستگاه های هوشمند است. 
وزنیاک در پیش بینی های خود اعلام کرد: اپل برای مدتی طولانی و مانند IBM در صحنه خواهد بود. به نقدینگی اپل نگاه کنید. این شرکت می تواند در هر چیزی سرمایه گذاری کند. مسخره است که انتظار داشته باشیم آنها در سال ۲۰۷۵ در صحنه نباشند. اوضاع درباره گوگل و فیس بوک هم به همین منوال است.
 شهرهای جدید
وی پیش بینی کرده است که در دهه های آینده شهرهای جدیدی در بیابان ها شکل بگیرند و با توجه به پیشرفت فناوری، خانه سازی در بیابان ها کار دشواری نخواهد بود. همچنین شاتل های پرسرعت می توانند افراد را به سرعت از نقطه ای به نقطه دیگر ببرند و پوشیدنی های هوشمند حرکت در گرمای طاقت فرسای بیابان ها را تسهیل می کنند.
 تاثیر هوش مصنوعی
وزنیاک از تاثیرگذاری فزاینده هوش مصنوعی هم خبر داد و پیش بینی کرد افراد قادر به تعامل با دیوارهای هوشمند و دیگر سطوح برای خرید، برقراری ارتباط و انجام تفریح و سرگرمی خواهند بود.
به گفته وی، با توسعه شهرها، هوش مصنوعی نیز توسعه خواهد یافت. این موضوع همانند صحنه ای از فیلم «گزارش اقلیت» است که در آن، مشتریان با دیوارهای هوشمند یا هر سطوح دیگری در فروشگاه ها تعامل می کنند تا بتوانند محصولات مورد نظرشان را انتخاب کنند و بخرند. وی معتقد است که حتی سرگرمی ها و ارتباطات نیز در آینده از طریق هر سطحی مثل دیوار میسر خواهد شد. 
وی در این باره گفت: ابزارهای پزشکی در آینده قادرند خودشان بیماری ها را تشخیص دهند و دیگر منتظر دستور پزشک نمی مانند. 
وی در اینجا سوالی را مطرح کرد و گفت: سوال اینجاست که آیا تمامی این امور اخلاقی خواهند بود. هم اکنون به این سوال نمی توان پاسخ گفت اما آیا واقعا حضور فیزیکی انسان ها را برای یکدیگر حذف خواهد کرد. 
وزنیاک افزود که سیاره مریخ هم به مستعمره ای برای ساکنان کره زمین مبدل می شود و تا سال ۲۰۷۵ مسافرت به این سیاره قرمزرنگ هم رونق می گیرد. سکونت عده ای از ساکنان زمین روی مریخ و فعال شدن برخی صنایع سنگین در این سیاره از جمله دیگر پیش بینی های وی بود.
 منبع: USAToday


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :