fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 206049
  تاریخ انتشار : 29 فروردین 1396 11:15
  تعداد بازدید : 539

  معاون اقتصادی بانک مرکزی:

  دارایی بانک ها در ترازنامه ها منجمد شده است

  معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: در ایجاد اشتغال نباید دوباره دچار شتاب زدگی شویم و تنها به پول نگاه کنیم به ویژه اینکه در بانک ها دچار تنگناه های اعتباری هستیم و این مساله باعث انجماد بخش قابل توجهی از دارایی های بانک ها در ترازنامه ها شده است.

  بانک مرکزی - پیمان قربانی درباره برنامه های بانک مرکزی برای تحقق شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است، گفت: بانک مرکزی از ابتدای ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی، کمیته ویژه ای را در این زمینه تشکیل داد.
  معاون اقتصادی بانک مرکزی اظهارداشت: در دور اول با بیان مبانی نظری سیاست ها، برنامه ها و اقدامات اجرایی را مدنظر قرار دادیم و ۱۱ سیاست، ۳ هدف کلی، ۳۹ برنامه و ۱۵۰ اقدام پیش بینی شد.
  قربانی ادامه داد: در دور دوم هم که قرار شد برنامه های ملی اقتصاد مقاومتی دیده شود، برنامه ملی دوازدهم، برنامه ملی سیاست های پولی و ارزی کشور نام گرفت که محول شد به بانک مرکزی و دو طرح ارتقای کارایی، نظارت و شفافیت در بازار پول و طرح تنظیم سیاست های ارزی سازگار با اقتضائات اقتصاد کلان کشور بود که ۸ پروژه هم در این بخش داشتیم.
  وی گفت: بانک مرکزی سیاست های خود را مبنی بر تمرکز در تامین سرمایه در گردش همچنان ادامه خواهد داد و ما تلاش می کنیم حمایت لازم از بسته های سیاستی را داشته باشیم که در دولت تهیه می شود. با این حال در ایجاد اشتغال نباید دوباره دچار شتاب زدگی شویم و تنها به پول نگاه کنیم به ویژه اینکه در بانک ها دچار تنگناهای اعتباری هستیم و این مساله باعث انجماد بخش قابل توجهی از دارایی های بانک ها در ترازنامه ها شده است.
  معاون اقتصادی بانک مرکزی ادامه داد: در سال جاری تخصیص بهینه منابع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و ما قطعا به دنبال آن نیستیم که ایجاد اشتغال به بهای تورم، افزایش نرخ ارز و بی ثباتی در اقتصاد ایجاد شود چون این موارد به عنوان سیاست های ضداشتغال عمل خواهد کرد.
  وی گفت: در تلاش هستیم تا تولید و اشتغال به نحوی تقویت شود که ثبات لازم اقتصادی برقرار باشد و تحقق این امر مستلزم آن است که ما سایر سیاست ها و اقدامات لازم را در بخش هایی مانند تجارت، اصلاح قوانین، مبارزه با قاچاق، بهبود فضای کسب و کار، رفع موانع بازار کار و غیره نیز داشته باشیم.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :