آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206045
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1396 11:1
تعداد بازدید : 712

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران:

ICT در شورای شهر مغفول مانده است

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در خصوص عملکرد شورای شهر تهران و فقدان توجه به فناوری اطلاعات در تصمیمات اجرایی این نهاد مهم گفت: پس از تحلیل و بررسی عملکرد دور چهارم شورای شهر از سوی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، کاملا مشخص شد که ICT با توجه به اهمیتی که دارد، در شورای شهر مغفول مانده و جایگاهی ندارد که باید در این رابطه تدابیری اتخاذ شود.

فناوران- اصغر رضانژاد با بیان اینکه با تحلیل صورت گرفته مشخص خواهد شد چرا وضعیت شورای شهر این گونه است، افزود: شورای شهر تا پایان سال 95، هزار و 94 مصوبه داشته که آنها را طبقه بندی موضوعی کرده ایم.
 مصوبات کلی شورای شهر
دبیر نصر تهران گفت:  نیمی از مصوبات شورای شهر یعنی 554 مصوبه مربوط به مسایل پلاک ثبتی است و به حل و فصل مشکلات ملک پرداخته است.
رضانژاد اضافه کرد: رتبه دوم مصوبات مربوط به معرفی اعضای شورای شهر است. در واقع 107 مصوبه شورای شهر به این مساله اختصاص دارد. همچنین 82 مصوبه در رابطه با نرخ خدمات شهری بوده است.
وی ادامه داد: 75 مصوبه شورای شهر در خصوص نام گذاری معابر، 70 مصوبه پاسخ به فرمانداری و نهادهای حاکمیتی، 35 مصوبه بودجه شهرداری و 19 مصوبه در رابطه با شرکت های وابسته به شهرداری و مصوبات داخلی است.
وی با ابراز تاسف گفت: شورای شهر این همه مصوبه دارد، دریغ از یک مصوبه در خصوص توسعه عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، فناوری اطلاعات و غیره.
 موضوعات مغفول مانده IT در شورای شهر
رضانژاد درباره اهمیت و جایگاه فناوری اطلاعات در شورای شهر گفت: در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات موضوع حساس تر است، در صورتی که مسوولان شورای شهر به وظایف سنتی خود به درستی رسیدگی نکرده اند.
وی افزود: یکی از موضوعات مهم زباله های الکترونیکی است که در آینده تبدیل به سونامی خواهد شد. در شهرداری بازیافت و تفکیک زباله داریم، اما بحث زباله های الکترونیکی مطرح نیست.
وی در رابطه با اهمیت ساماندهی زباله های الکترونیکی گفت: اکنون نسبت گجت به آدم 10 به یک است و همه این را قبول دارند. هر آدمی 10 گجت مانند، ساعت های هوشمند، تبلت، موبایل، اسمارت فن و غیره در اختیار دارد. حال در شهر 12 میلیون نفری 120 میلیون گجت خراب و دور ریخته می شود که رسیدگی به این موضوع در شورای شهر مغفول مانده است.
رضانژاد اضافه کرد: موضوع دیگر، شهر هوشمند است که زیرساخت های آن باید فراهم شود. هنوز در زمینه FTTx کارهای بسیاری است که باید انجام شود.
وی با بیان اینکه فناوری اطلاعات دیگر کالای لوکس نیست و یک الزام است، گفت: با توجه به اینکه فناوری اطلاعات بالاترین الویت بعد از هوا و فضاست و مردم لذت استفاده از آن را در موضوعات شهری چشیده اند، باید در شورای شهر نگاه فناوری اطلاعات حاکم باشد.
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران ساماندهی دکل ها، فیبر نوری و امکان استفاده از اماکن مسکونی را از دیگر موضوعات مهم حوزه فناوری اطلاعات نام برد که در شورای شهر مغفول مانده و به آن رسیدگی نمی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :