آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206037
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1396 10:49
تعداد بازدید : 1131

تحولات الکترونیکی تامین اجتماعی در سال 95

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی اجرای برنامه حذف دفترچه را از راهبردهای اصلی حوزه درمان این سازمان در سال 95 برشمرد و گفت: این برنامه با موفقیت در تمامی مراکز درمانی ملکی سازمان اجرایی شده است.

سازمان تامین اجتماعی - محمدعلی همتی افزود: برنامه حذف دفترچه گام موفق سازمان تامین اجتماعی در مسیر استقرار نظام سلامت مبتنی بر استفاده از فناوری اطلاعات است.
وی ادامه داد: حذف دفترچه یکی از حلقه های اصلی برنامه جامع سازمان تامین اجتماعی در راستای اجرای نهضت فناوری اطلاعات است که در کنار تشکیل پرونده الکترونیکی بیمه شدگان، استقرار سیستم  HIS (سیستم اطلاعات بیمارستانی) و کارت هوشمند سلامت منجر به ایجاد تحول بنیادین در خدمات تامین اجتماعی می شود.
همتی با اعلام آمادگی کامل سازمان تامین اجتماعی برای گسترش برنامه های مبتنی بر فن آوری اطلاعات در مراکز درمانی طرف قرارداد ابراز امیدواری کرد که در آینده بسیار نزدیک و افزایش تعاملات بین بخشی برنامه مدونی برای حذف دفترچه های کاغذی در مراکز طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی داشته باشیم و در دوره زمانی مشخصی دفترچه های کاغذی به طور کامل از تامین اجتماعی حذف و در نهایت با کارت های هوشمند سلامت جایگزین شوند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی برنامه حذف دفترچه را از اقدامات موفقیت آمیز این سازمان در سال گذشته عنوان کرد و گفت: این برنامه با تلاش های فراوان و خستگی ناپذیر واحدهای مختلف سازمان تامین اجتماعی به ویژه همکاران بخش های فناوری اطلاعات سازمان اجرا شد و مدیران و کادر پزشکی و درمانی بیمارستان ها و مراکز درمانی نیز نهایت همکاری را در اجرای موفق این برنامه داشتند. برنامه حذف دفترچه های بیمه ای از حدود 2 سال گذشته در برخی مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی کلید خورد و در 25 اسفند 1395 به صورت سراسری در کشور اجرایی شد. 
بیمه شدگان و مستمری بگیران این سازمان اکنون در تمامی مراکز درمانی وابسته به تامین اجتماعی بدون استفاده از دفترچه بیمه می توانند خدمات درمانی خود را دریافت 
کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :