آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206036
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1396 10:47
تعداد بازدید : 716

انفجار اینترنت چیزها و مزیت های آن

تعداد ابزارهای حوزه اینترنت چیزها روز به روز در حال افزایش است و بنابر پیش بینی های شرکت IHS Markit، در دهه آینده با رشدی شش برابری مواجه خواهند شد.


مت همبلن
عرضه گجت هایی نظیر سنسورها که می توانند حرکت عابران پیاده و ترافیک را تشخیص دهند و سطح آلودگی آب و هوا را اندازه گیری کنند، در سال جاری به 202 میلیون دستگاه در سراسر دنیا می رسد؛ در حالی که طبق تخمین HIS Marit، این مقدار در سال 2026 به 1/4 میلیارد افزایش خواهد یافت.
توسعه و پیشرفت مارکت محصولات شهر هوشمند همچنان ادامه خواهد یافت و فرصت فوق العاده ای را در اختیار بازیگران این صنعت قرار می دهد. شهرهای هوشمند خانه بسیاری از پروژه هایی هستند که در مقیاس و اندازه های گوناگون و در طیف وسیعی توسعه یافته اند.
گفتنی است گجت هایی که در پیش بینی اخیر وارد محاسبات شده اند، عبارتند از حسگرها، دوربین ها، رادیوها و دیگر ابزارهایی که برای جمع آوری داده مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت ابزارهای مورد اشاره که بعضا در دهه گذشته نخستین بار توسعه یافته اند، اخیرا رو به کاهش بوده است که استفاده از آنها توسط اقشار مختلف را ممکن می سازد.
اگر سیاستگذاران و شرکت ها بتوانند به خوبی دنیاهای دیجیتال و فیزیکی را به هم متصل کنند، تا سال ۲۰۲۵ سالانه 11/1 میلیارد دلار تولید می شود. اینترنت چیزها – داده برداری و ارسال داده ها از طریق شبکه های ارتباطی به سیستم های محاسباتی – در پنج سال گذشته مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. 
شرکت ها ممکن است که پتانسیل زیاد اینترنت چیزها را درک کرده باشند، اما لازمه این درک این است که ابتدا شرکت ها متوجه باشند که ارزش واقعی کجا می تواند تولید شود.
برای اینکه دید بازتری نسبت به چالش ها و منافع اینترنت چیزها پیدا کنیم، بیش از ۱۵۰ مورد وجود دارد؛ از افرادی که سلامت خودشان را با دستگاه های مختلف زیر نظر می گیرند تا سازنده هایی که از سنسورها برای بهینه سازی تعمیر و نگهداری تجهیزات و تامین ایمنی کارگران استفاده می کنند. تجزیه و تحلیل ها نشان می دهد که اینترنت چیزها می تواند تا سال ۲۰۲۵ سالانه به اندازه 3/9 تا 11/1 میلیارد دلار تاثیر مثبت اقتصادی داشته باشد. این مقدار تقریبا برابر ۱۱ اقتصاد جهانی است.
* ویراستار ارشد کامپیوترورلد


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :