آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205974
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1396 12:1
تعداد بازدید : 427

افتتاح بزرگترین مجتمع تولید کاغذ با حمایت بانک آینده

در پی سفر رییس جمهور به استان مازندران، با حمایت بانک آینده، مجتمع تولیدی کاغذ امیرآباد با ظرفیت تولید سالانه55 هزار تن کاغذ چاپ و تحریر در بندر امیرآباد شهرستان بهشهر به بهره برداری رسید.

فناوران- روز سه شنبه، 22 فروردین ماه سال جاری، مجتمع تولید کاغذ امیرآباد، به عنوان بزرگ ترین مجتمع تولید کاغذ کشور، با استفاده از تسهیلات بانک آینده و با حضور دکتر روحانی، رییس جمهور؛ نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت و دیگر مقامات و مسؤولان استان و جمعی از مدیران بانک، افتتاح و به بهره برداری رسید.
رییس جمهور در حاشیه افتتاح این مجتمع با بیان این که در حال حاضر یک سوم توان تولید کاغذ و تأمین نیاز در داخل کشور وجود دارد، گفت: بسیار خوشحالم که این واحد تولیدی را فعال می بینیم و امیدوارم این مسیر ادامه پیدا کند. این مجتمع دارای تجهیزات بسیار خوبی است و از لحاظ مهندسی کار بزرگی صورت گرفته است و کاملاً با استانداردها هم خوانی دارد و کاغذ بسیار مطلوبی را تولید می کند.
مجتمع کاغذ امیرآباد با وسعتی بالغ بر 176 هزار مترمربع، دارای ظرفیت 65 تا 55 هزار تن در خطِ یک و در مجموع، ظرفیت 165 هزار تن است که با راه اندازی آن، برای 175 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد شده و به صورت غیرمستقیم نیز اشتغال قابل توجهی به صورت پیشین و پسین، به وجود خواهد آمد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :