fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 205954
  تاریخ انتشار : 28 فروردین 1396 11:25
  تعداد بازدید : 373

  قوانین کسب و کار هنوز شفاف نشده است

  عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ضمن ارزیابی عملکرد اقتصادی دولت یازدهم اظهار کرد: رشد اقتصادی مهم ترین دستاورد اقتصادی دولت یازدهم بوده اما از سوی دیگر رکود در صنایع مختلف نیز وجود داشته است.

  ایسنا- محمد حسین برخوردار افزود: در مجموع وضعیت اقتصادی در دولت یازدهم در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال ۱۳۹۴ حرکت رو به جلویی داشت.
  وی ادامه داد: دولت یازدهم موفق شد به هدف گذاری که در زمینه رشد اقتصادی داشت، دست یابد و رشد هشت درصدی محقق شد؛ اگر چه بیشتر این رشد اقتصادی مربوط به بخش نفت بوده است و بخش های صنعت و کشاورزی سهم کمتری داشتند و آن رشدی هم که برای بخش صنعت بود، سهم گروه خودرو بوده است.
  برخوردار به وضعیت فضای کسب و کار در دولت یازدهم پرداخت و گفت: در فضای کسب و کار متاسفانه هنوز قوانین شفاف نشده است و وزارت اقتصاد اعلام می کند که بیش از هزار قانون مزاحم کسب و کار در این زمینه وجود دارد؛ از این جهت نیاز است قوانین زائد حذف و قوانینی که ابهام دارند شفاف شوند.  
  برخوردار درباره عضویت ایران در برخی نهادها و سازمان های بین المللی تجاری و تاثیرات آن گفت: باید مطابق با وضعیت کشورمان قوانین بین المللی را پذیرا باشیم و عضو تشکل های جهانی شویم؛ چرا که برخی سازمان های بین المللی هستند که قوانین شان برای کشورهای صنعتی است و ما به دلیل اینکه از صنایع مادر چندانی برخوردار نیستیم، با عضویت در برخی از این سازمان ها به صنایع داخلی مان لطمه می زنیم و صنایع داخلی را با مشکل روبه رو می کنیم که از جمله آن ها می توان به عضویت گمرک ما در قانون بروکسل پرداخت.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :