آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205954
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1396 11:25
تعداد بازدید : 410

قوانین کسب و کار هنوز شفاف نشده است

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ضمن ارزیابی عملکرد اقتصادی دولت یازدهم اظهار کرد: رشد اقتصادی مهم ترین دستاورد اقتصادی دولت یازدهم بوده اما از سوی دیگر رکود در صنایع مختلف نیز وجود داشته است.


ایسنا- محمد حسین برخوردار افزود: در مجموع وضعیت اقتصادی در دولت یازدهم در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال ۱۳۹۴ حرکت رو به جلویی داشت.
وی ادامه داد: دولت یازدهم موفق شد به هدف گذاری که در زمینه رشد اقتصادی داشت، دست یابد و رشد هشت درصدی محقق شد؛ اگر چه بیشتر این رشد اقتصادی مربوط به بخش نفت بوده است و بخش های صنعت و کشاورزی سهم کمتری داشتند و آن رشدی هم که برای بخش صنعت بود، سهم گروه خودرو بوده است.
برخوردار به وضعیت فضای کسب و کار در دولت یازدهم پرداخت و گفت: در فضای کسب و کار متاسفانه هنوز قوانین شفاف نشده است و وزارت اقتصاد اعلام می کند که بیش از هزار قانون مزاحم کسب و کار در این زمینه وجود دارد؛ از این جهت نیاز است قوانین زائد حذف و قوانینی که ابهام دارند شفاف شوند.  
برخوردار درباره عضویت ایران در برخی نهادها و سازمان های بین المللی تجاری و تاثیرات آن گفت: باید مطابق با وضعیت کشورمان قوانین بین المللی را پذیرا باشیم و عضو تشکل های جهانی شویم؛ چرا که برخی سازمان های بین المللی هستند که قوانین شان برای کشورهای صنعتی است و ما به دلیل اینکه از صنایع مادر چندانی برخوردار نیستیم، با عضویت در برخی از این سازمان ها به صنایع داخلی مان لطمه می زنیم و صنایع داخلی را با مشکل روبه رو می کنیم که از جمله آن ها می توان به عضویت گمرک ما در قانون بروکسل پرداخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :