آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205944
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1396 11:4
تعداد بازدید : 1036

آخرین وضعیت مدیران بازداشتی کانال های تلگرامی

صد و دهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه دیروز و با حضور نمایندگان رسانه ها برگزار شد.


فارس- سخنگوی قوه قضاییه در این نشست در خصوص آخرین وضعیت دستگیری افراد برخی کانال های تلگرامی و اینکه پای یکی از وزرا به این میان باز شده، اعلام کرد: ابتدا باید بگویم این افرادی که دستگیر شدند هنوز حکمی برای شان صادر نشده و من از بیان جزییات از لحاظ قانونی معذورم؛ چرا که در مرحله تحقیقات دادسرایی است.
این مقام ارشد قوه قضاییه افزود: اتهامات این افراد اجمالا امنیتی است و بعضی علاوه بر جرم امنیتی، انتشار موارد مستهجن، موارد خلاف نظام و عفت عمومی است.
وی گفت: 8 نفر در این پرونده بازداشت شده اند که برای 2 نفر قرار تبدیل صادر شده که یک نفر آزاد شده و نفر دیگر نیز امروز آزاد می شود و در مجموع 6 نفر هنوز بازداشت هستند.
سخنگوی قوه قضاییه به نقل قولی که از رییس جمهور منتشر شده پرداخت و گفت: روزنامه تیتر زده اینها مجرم نیستند و این نقل قول را از رییس جمهور زده در صورتی که این تحریف سخن ریاست جمهوری است.
اژه ای اعلام کرد: مرجع صالح برای رسیدگی به اتهامات و اعلام مجرم بودن یا نبودن افراد حوزه قضاییه است و در این خصوص نیز وزارت اطلاعات نمی تواند اظهارنظر کند.
وی بیان داشت: این پرونده در حال رسیدگی است و طبق روال این پرونده با یک گزارش رسمی و مستندات به دادستان اعلام شده و دادستان نیز به عنوان مدعی العموم وارد آن شده است.
اژه ای در خصوص آخرین وضعیت خبرنگاران بازداشت شده گفت: هنوز در مرحله دادسرایی است و دادگاهی تشکیل نشده است.
وی ادامه داد: این پرونده با گزارش رسمی همراه با مستنداتی به دادستان داده شده است و دادستان به عنوان مدعی العموم وارد شده و در حال بررسی است؛ بنابراین آنچه ثابت می شود یا نمی شود را نمی دانیم و اینکه علیه چه کسانی و چه مواردی ثابت می شود، از موارد بعدی است و پس از رسیدگی می توان درباره آن اظهارنظر کرد.
معاون اول قوه قضاییه گفت: خانم شهیدی توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد و خانم دیگر هم همینطور و این دو نفر ربطی به ٨ نفری که در موضوع تلگرام بازداشت شدند، ندارند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :