آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205938
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1396 10:56
تعداد بازدید : 1077

طراحی ساعت هوشمند ویژه جمع آوری اطلاعات پزشکی

گوگل ساعت هوشمندی عرضه کرده که بر خلاف نمونه های مشابه برای تسهیل انجام تحقیقات و بررسی های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

مهر- ساعت یاد شده که Study Watch نام دارد، مجهز به سیستم عامل Android Wear هم  نیست و برای دریافت پیام ها و تماس های تلفن همراه نیز به کار نمی رود.
بر اساس گزارش انگجت، این ساعت با جمع آوری اطلاعات و داده های مربوط به سلامت افراد و ارسال آن برای پزشکان به آنان کمک می کند تا مراقبت های درمانی و بررسی های بالینی را به طور آنی و با دقت و سهولت بیشتری انجام دهند.از جمله اطلاعاتی که از این طریق قابل جمع آوری است، می توان به ضربان قلب، فعالیت الکترودرمال (توانایی پوست برای انتقال الکتریسیته) و تحرکات بدن پرداخت.
از این ساعت می توان برای ثبت ECG یا جزییات فعالیت های الکتریکی قلب هم استفاده کرد. اطلاعات مذکور برای شناسایی مشکلات قلب قابل استفاده است.
نمایشگر این ساعت برخی اطلاعات پایه ای مانند تاریخ، ساعت و دستورالعمل ها را برای استفاده کاربران نمایش می دهد و رابط کاربری ساده آن برای ارتقای کارآیی طراحی شده است. این ساعت با هر بار شارژ تا یک هفته قابل استفاده است و البته برنامه های معمول گوشی های هوشمند روی آن قابل نصب نیست.
گوگل امیدوار است با استفاده گسترده از این ساعت انجام تحقیقات نوین پزشکی با موضوعات متنوع با توجه به انبوه داده های خام به دست آمده از ساعت مذکور ممکن شود. یکی از طرح های تحقیقاتی قابل انجام با استفاده از این ساعت بررسی وضعیت بیماران مبتلا به پارکینسون است که توسط دو دانشگاه و مرکز پزشکی در هلند در دست انجام است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :