آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205937
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1396 10:55
تعداد بازدید : 542

معاون علمی و فناوری رییس جمهور:

استارتاپ ها سیستم سنتی ما را به چالش کشیدند

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در مورد تجربه استارتاپ ها در بازارهای سرمایه ای دنیا، گفت: با توجه به آمار فروش استارتاپ ها می توان گفت این شرکتها، سیستم های سنتی ما را به چالش کشیده اند.

فناوران- سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم آغاز به کار فین استارز گفت: حضور استارتاپ ها در اقتصاد ایران بسیار مثبت است و در حوزه تکنولوژیک، از روند رو به رشدی برخوردار بوده و سایر شرکت ها نیز در حال حرکت به سمت ایده های دانش بنیان هستند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور، نقش استارتاپ ها در فضای اقتصادی در توسعه کسب وکارها را بسیار حایز اهمیت دانست و افزود: حوزه فین تک ها و استارتاپ های مالی در اقتصاد مفاهیم جدیدی هستند که محیط و فضای متفاوتی را ایجاد کرده اند که با ایده های نوآورانه و دانش بنیان خود می توانند به توسعه کسب وکارها در صنایع مختلف از جمله صنعت مالی کشور کمک شایانی کنند.
وی تصریح کرد: به کارگیری ایده های استارتاپی در ایران به سرعت در حال رواج است و پیشرفت روز افزون آن ها می تواند در روند رو به رشد بازار سرمایه و حل چالش های آن نیز موثر واقع شود.
به گفته ستاری، نیاز شرکت های دانش بنیان به تامین مالی به منظور پیاده سازی طرح ها و ایده های نوآورانه، علت اصلی تقاضا برای ورود این شرکت ها به تابلوهای بورسی است تا از این طریق تامین مالی این شرکت ها با سرعت هر چه بیشتر انجام شود.
وی گفت: با توجه به این آمار فروش می توان گفت این استارتاپ ها سیستم های سنتی ما را به چالش کشیده اند و اگر به تجربه بازار سرمایه های دنیا توجه کنیم متوجه پیشرفت شرکت های دانش بنیان و تاثیر آن در روند رو به رشد بازار سرمایه می شویم.
ستاری در خصوص رشد روزافزون استارتاپ ها تاکید کرد: رشد این شرکت ها بیش از روند معمول است و اگر ما نتوانیم خود را با سرعت رشد آن ها هماهنگ کنیم از این طوفان جا می مانیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :