آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205932
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1396 10:50
تعداد بازدید : 1106

سامانه جدید تالار مجازی بورس رونمایی شد

معاون اجرایی سازمان بورس در مراسم رونمایی از نسخه جدید تالار مجازی بورس گفت: تالار مجازی بورس پیش از این شبیه سازی کاملی از بازار نداشت در نتیجه امکان آموزش را برای کاربران به گونه ای که بتوانند در بازار واقعی نیز با همان رویه معامله کنند، فراهم نمی کرد.


سنا- در حاشیه دومین روز از دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه (فاینکس 2017)، نسخه جدید  تالار مجازی بورس با حضور معاون اجرایی و عضو هیات مدیره سازمان بورس به همراه مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس و مدیران دو شرکت طراح این سامانه شرکت آسا و مبین سرمایه رونمایی شد.
در این مراسم سید احمد عراقچی، معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در نسخه جدید با هم سو کردن سامانه با بازار واقعی چه از نظر نرم افزاری و ظاهری و چه از نظر وجود تمامی ابزارهای موجود در بازار یک فضای کاملاً واقعی در اختیار کاربر قرار گرفته تا کاربر بتواند همه آنچه را که در فضای واقعی بورس وجود دارد، به طور مجازی و بدون ریسک آموزش ببیند. عراقچی گفت: این اقدامات و برون سپاری ها در جهت توسعه و گسترش فعالیت های بازار ادامه دارد و به مرور فعالیت هایی که فناوری اطلاعات سازمان بورس و شرکت های تابعه سازمان انجام می دهند، به شرکت های فعال بازار سرمایه سپرده می شود.
یاشار فروهر، مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس هم در این مراسم با بیان سابقه بیش از 5 سال تالار مجازی بورس گفت: نسخه اولیه تالار مجازی در سال 86 نوشته شد و در ابتدای سال 91 برای نخستین بار امکان استفاده از آن فراهم شد که با بزرگ شدن بازار سرمایه و تنوع در ابزارها ضرورت نسخه جدید تالار مجازی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. وی درباره ضرورت به روز رسانی سامانه تالار مجازی گفت: سامانه قدیم از تمامی نمادها و ابزارها پشتیبانی نمی کرد علاوه بر این از نظر Interface مشابه نرم افزارهای واقعی نبود.
فروهر گفت: در نسخه جدید علاوه بر رفع این مشکلات و پشتیبانی از تمامی نمادها و اوراق بورس های چهارگانه، سامانه جدید اولین سامانه با تعامل تمامی شرکت های فناوری اطلاعات دارای مجوز بازار سرمایه است و توسعه پذیری آن نیز از طریق مشارکت سایر شرکت های این حوزه بازار انجام می گیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :