آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205928
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1396 10:45
تعداد بازدید : 1146

شکل‌گیری نخستین تجربه در همکاری دانشگاه‌های ایرانی با برندهای جهانی

مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر افتتاح شد

مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر دیروز یکشنبه در مراسمی با حضور مدیران دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سامسونگ ایران راه اندازی شد.

فناوران- این مرکز که با همکاری دوجانبه شرکت سامسونگ الکترونیکس و دانشگاه امیرکبیر تهران تاسیس شده، دیروز به صورت رسمی توسط بام سوک هانگ، مدیر سامسونگ ایران و احمد معتمدی، رییس دانشگاه امیرکبیر افتتاح شد.
تمرکز اصلی فعالیت این مرکز در حوزه های مرتبط با مسوولیت اجتماعی سامسونگ مانند بهداشت و سلامت، محیط زیست، انرژی، آموزش، پژوهش و توسعه پروژه های کاربردی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است و در این مرکز تلاش می شود با ارایه پشتیبانی های فنی در کنار حمایت تجهیزاتی، امکان توسعه، تولید و معرفی موفق اپلیکیشن های نوآور و مفید در حوزه های یادشده فراهم شود. 
مدیر سامسونگ ایران در این مراسم گفت: شرکت سامسونگ الکترونیکس علاقه زیادی به حمایت از نوآوری و طرح های نوین در این حوزه دارد و در همین راستا، همکاری با دانشگاه صنعتی امیرکبیر را برای راه اندازی مرکز فناوری آغاز کرده است.
بام سوک هانگ، توسعه فناوری و حمایت از تحقیق و پژوهش را یکی از نیازهای اصلی جوامع روبه رشد عنوان کرد و گفت: سامسونگ در راستای ایفای نقش الهام بخش خود، علاوه بر ارایه مشاوره تخصصي به محققان جوان، از حمایت لجستیکی این تحقیقات نیز دریغ نخواهد کرد. 
در این مراسم احمد معتمدی، رییس دانشگاه امیرکبیر نیز افتتاح این مرکز را نتیجه رایزنی های یک ساله همکاران خود در دانشگاه و شرکت سامسونگ عنوان کرد.
وی توسعه فعالیت های حمایتی و هدایتی در زمینه فناوری و ارتقای همکاری های بین المللی دانشگاه امیرکبیر را ازجمله اهداف اصلی افتتاح مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر نام برد.
معتمدی درباره مشارکت با سامسونگ در افتتاح مرکز فناوری گفت: همکاری با شرکت های بین المللی و استفاده از توانایی های علمی این شرکت ها یکی از برنامه های راهبردی دانشگاه امیرکبیر است، به همین دلیل تصمیم گرفته شد برای استفاده از تجربیات بین المللی و توانایی های تکنولوژیک شرکت سامسونگ زمینه همکاری با این شرکت را فراهم کنیم که خوشبختانه با استقبال مدیران سامسونگ روبه رو شد.
رییس دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه همکاری دانشگاه امیرکبیر با سامسونگ در افتتاح مرکز فناوری مشترک اتفاق کم نظیری در کشور است، ابراز امیدواری کرد که اینگونه همکاری ها به الگویی برای سایر دانشگاه ها تبدیل شود.
معتمدی درباره چگونگی حمایت از طرح های ارایه شده نیز گفت: تامین فضا و مکان مرکز بر عهده دانشگاه امیرکبیر و حمایت های لازم برای پیشبرد طرح ها بر عهده شرکت سامسونگ خواهد بود. بر این اساس طرح ها پس از ارایه در مرکز مشترکی با حضور کارشناسان و مدیران دانشگاه امیرکبیر و سامسونگ بررسی می شود تا برای حضور در مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر حاضر شوند.
همچنین به گفته حسین حسینی، مدیر اداره کل فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه امیرکبیر، هر تیم پژوهشی مجاز خواهد بود برای سه دوره سه ماهه از این فرصت استفاده کند. البته تیم ها بعد از هر دوره سه ماهه ارزشیابی شده و برگزیدگان وارد سه ماهه بعدی می شوند که پیشرفته تر و دارای حمایت های
 بیشتری است. 
 بر اساس این گزارش پس از انتشار فراخوان پذیرش طرح، اولین گروه از تیم های ورودی به مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر انتخاب شدند. در حال حاضر تیم های علاقه مند ورود به این مرکز می توانند تقاضای خود را به آدرس info@samsung-aut-tech.ir ایمیل کنند.
مدیر اداره کل فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه امیرکبیر درباره مالکیت معنوی طرح ها و محصولات گفت: در مرحله تولید محصول، دانشگاه امیرکبیر و شرکت سامسونگ هیچ گونه مالکیتی روی شرکت ها و محصولات نخواهند داشت.
در پایان این مراسم نیز توافقنامه مشترک مرکز فناوری و شرکت سامسونگ به امضا رسید و سپس نخستین تیم های پذیرفته شده در مرکز فناوری سامسونگ و دانشگاه امیرکبیر معرفی شدند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :