آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205891
تاریخ انتشار : 27 فروردین 1396 11:42
تعداد بازدید : 715

137/8 میلیون حساب کاربری

مدیران شبکه اجتماعی فیس بوک از شناسایی و از کار انداختن یک شبکه بزرگ ارسال هرزنامه خبر داده اند که برای میلیاردها کاربر مشکل ایجاد کرده بود.

فارس- فیس بوک که مدتی است به علت فشار کاربران و برخی دولت های جهان به مقابله با انتشار اخبار جعلی پرداخته، حالا در تلاش برای مقابله با شبکه های ارسال هرزنامه است که از بنگلادش، عربستان سعودی، اندونزی و چند کشور دیگر اداره می شوند.
این شبکه ها برای بازاریابی، تبلیغات و ارسال پیام های دروغین و جعلی مورد استفاده قرار می گیرند و انبوهی از حساب های کاربری تقلبی و ماشینی به گسترش فعالیت های آنها کمک می کنند. مدیران فیس بوک می گویند فعالیت این شبکه ارسال هرزنامه را با موفقیت متوقف کرده اند و با شبکه های مشابه این چنینی نیز مقابله خواهند کرد.
فیس بوک اعلام نکرده چند حساب کاربری بدین منظور ایجاد شده یا مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند. فیس بوک در سال 2014 اعلام کرده بود 67/7 میلیون تا 137/8 میلیون حساب کاربری در این شبکه اجتماعی جعلی یا تکراری هستند و برای فعالیت های خرابکارانه مورد استفاده قرار می گیرند.
شبکه اجتماعی توییتر هم با مشکل مشابهی دست به گریبان است. 15 درصد از 319 میلیون حساب کاربری در این شبکه اجتماعی جعلی بوده و برای خرابکاری و ارسال هرزنامه مورد استفاده قرار می گیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :