آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205549
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1396 10:57
تعداد بازدید : 1240

اپل پردازنده گرافیکی هم تولید می کند

شرکت اپل چند روز پس از اعلام قطع همکاری با شرکت Imagination Technologies، تلاش جدیدی را برای تولید فناوری های گرافیکی خود آغاز کرده است و به دنبال استخدام مجموعه ای از نیروهای جدید در لندن است.


ایرنا- آگهی های استخدام اپل در ماه های گذشته نشان می دهد موقعیت های شغلی جدیدی در واحد طراحی پردازنده های گرافیکی در مرکز طراحی این شرکت در انگلیس ایجاد شده 
است. 
به طور خاص، این جایگاه های شغلی مربوط به طراحی معماری پردازنده های گرافیکی هستند که در حال حاضر توسط شرکت Imagination در اختیار اپل قرار می گیرند. 
به گزارش تلگراف، ظاهرا هدف اصلی اپل از نشر آگهی ها جذب کارکنان شرکت Imagination است. در طول دو سال گذشته، 25 نفر از کارکنان قبلی این شرکت به استخدام اپل درآمده اند.
گوشی های هوشمند مجهز به دو پردازنده هستند که یکی از آن ها مسوولیت محاسبات و اداره عملیات تمام نرم افزارها و برنامه های نصب شده روی گوشی را بر عهده دارد، این پردازنده با عنوان واحد پردازش مرکزی یا CPU شناخته می شود. 
اطلاعات گرافیکی گوشی شامل تصاویر و فیلم ها نیز توسط پردازنده گرافیکی یا GPU تولید می شود. با ظهور نمایشگرهای بزرگ تر و دقیق تر در گوشی های هوشمند امروزی، اهمیت پردازنده های گرافیکی نیز افزایش یافته و در نتیجه شرکت های تولیدکننده گوشی های هوشمند بیش از پیش به سازندگان پردازنده های گرافیکی وابسته شده اند.
شرکت Imagination بیش از 10 سال است که پردازنده های گرافیکی اپل را تولید می کند و انتظار می رود درآمد آن از قرارداد با اپل در سال جاری میلادی از 7/60 میلیون پاوند به 65 میلیون پاوند افزایش یابد. 
قرار است شرکت اپل ظرف دو سال آینده معماری پردازنده گرافیکی خود را تکمیل کرده و آن را به مرحله تولید برساند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :